متن کامل خبر


 
برگزاری نشست هم اندیشی استادان با سخنرانی دکتر آقا محمدی

خلاصه خبر: نشست هم اندیشی استادان با سخنرانی دکتر علی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو هیأت علمی دانشگاه، پیرامون نقش و جایگاه دانشگاه در اقتصاد مقاومتی، روز سه شنبه سیزدهم مهرماه در سالن شورا برگزار شد.

نشست هم اندیشی استادان با سخنرانی دکتر علی آقا محمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو هیأت علمی دانشگاه، پیرامون نقش و جایگاه دانشگاه در اقتصاد مقاومتی، روز سه شنبه سیزدهم مهرماه در سالن شورا برگزار شد.
دکتر آقا محمدی از نیروی انسانی تحصیلکرده به عنوان یکی از ویژگی های اقتصاد ایران نام برد و گفت: اقتصاد ایران دارای 5 یا 6 ویژگی است که داشتن نیروی انسانی تحصیلکرده یکی از ویژگی های مهم و حائز اهمیت است که آنطور که باید مورد استفاده درست قرار نمی گیرد و با وجود سرمایه گذاری هایی که در این حوزه انجام می شود میزان رضایت مندی بسیار کم است.
وی اظهار داشت: دانشگاه ها و دانشگاهیان باید بتوانند دانسته های خود را وارد بازار کرده و به جامعه ارائه دهند. این امر بخصوص در مورد رشته های علوم انسانی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. دانشگاه ها باید خودشان ساز و کاری را بیابند که در مسائل اقتصادی و اجتماعی برون داد قابل قبول و موثری در جهت رفع نیاز ها و مشکلات کشور داشته باشند.
دکتر آقا محمدی تأکید کرد: کسی جز دانشگاهیان برای اصلاح امور کشور نمی تواند راهگشا باشد. باید از ظرفیت دانشگاه ها در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی استفاده کرد. یکی از موثرترین مؤلفه های اقتصاد مقاومتی مدیریت دانش بنیان است.
در ادامه این نشست، اساتیدی از پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی شریف و گروه علوم مدیریتی و منابع انسانی دانشگاه به بیان تجربیات خود در حوزه ایجاد شرکت های دانش بنیان و انجام پروژه های کلان ملی و همچنین به بیان الگوهای موفق خود در زمینه ورود مجموعه ای بزرگ از دانشجویان به چرخه خدمات پرداختند.

14 مهر 1395 / تعداد نمایش : 1329