متن کامل خبر


 
دانشگاه حسيني بايد انسان هايي با تعالي روح تربيت نمايد

خلاصه خبر: مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در نشست شوراي دانشگاه كه دوازدهم مهرماه برگزار شد،‌ بر لزوم تفكر در عظمت حماسه عاشورا و پرورش انسان هايي با تعالي روح در دانشگاهها تاكيد كرد.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در نشست شوراي دانشگاه كه دوازدهم مهرماه برگزار شد،‌ بر لزوم تفكر در عظمت حماسه عاشورا و پرورش انسان هايي با تعالي روح در دانشگاهها تاكيد كرد.
در ابتداي اين نشست حجت الاسلام فلاح رفيع مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه در سخناني ضمن تسليت ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان، ‌امام حسين(ع) اظهار داشت: فرهنگ عزاداري براي سيدالشهدا(ع) را ائمه اطهار پايه گذاري كردند و به ويژه اماماني كه از نظر سياسي و اجتماعي فضاي بازتري براي آنان مهيا بود در ايام محرم به سوگواري و عزاداري مي پرداختند.
وي خاطر نشان كرد: در باطن حزن و اندوه و گريه براي امام حسين يك بهجت و نشاط خاصي نهفته است و اين حزن ها فلسفه زيادي دارد و آنچه در كنار اين سوگواري ها بايد به آن توجه كرد،‌ تامل و تفكر راجع به عظمت اين حماسه بزرگ است.
وي افزود: عزاداري و سوگواري در مرحله اول بسيار حائز اهميت است و روايات بسياري در خصوص اهميت گريه براي امام حسين و خاندان پاك ايشان وجود دارد اما در مرحله دوم ما بايد در مورد اين قضيه فكر كنيم كه ظرفيت يك انسان چه قدر مي تواند بزرگ و عظيم باشد و امام حسين(ع) تا اخرين لحظه عمر خود به فكر هدايت دشمنان خود بود و تمام هستي خود را در راه هدايت انسانها فدا كرد.
وي تصريح كرد: خروجي دانشگاه حسيني بايد انسان هايي با تعالي روح، بزرگمنش و با مناعت باشد . ما بايد دانشگاهي داشته باشيم كه اينگونه افراد و انسان هايي با تعالي روح را پروش دهد . امام حسين (ع) شهيد شد تا انسان ها تعالي روح پيدا كنند و خود را به پستي و حقارت نكشند.

14 مهر 1395 / تعداد نمایش : 1150