متن کامل خبر


 
بازديد هيات عالی رتبه دانشگاه‌های تونس از دانشگاه

خلاصه خبر: هيات عالی رتبه از دانشگاه‌های تونس بيستم مهرماه ضمن حضور در چند دانشكده، تفاهم‌نامه همكاری مشترك با دانشگاه منعقد كردند.

هيات عالي رتبه از دانشگاههاي تونس بيستم مهرماه ضمن حضور در چند دانشكده، تفاهم نامه همكاري مشترك با دانشگاه منعقد كردند.

اين هيات دانشگاهي در ابتدا در دانشكده علوم انساني حضور يافتند و با مسئولان این دانشكده و مديران گروههاي مختلف ديدار كردند.
در اين نشست دكتر غلامحسين زاده رييس دانشكده علوم انساني در سخناني ضمن خير مقدم به هيات تونسي به معرفي دانشكده پرداخت و اظهار داشت: از ويژگي هاي دانشكده علوم انساني اين دانشگاه اين است كه دانشكده كاملي نسبت به ساير دانشكده هاي علوم انساني است و تمامي گروهها را در بر مي گيرد و اين امر سبب مي شود رشته ها و گروهها با هم همكاري داشته باشند و اين در كنار هم بودن باعث هم افزايي آنها مي شود.
وي افزود: يكي از سياست هاي ما در حوزه بين الملل اين است كه همكاري هاي بين المللي خود را با ساير دانشگاه هاي جهان را توسعه دهيم و در تعاملات بين المللي بيشتر اهل عمل باشيم و توافقات اجرايي مشخصي را ارائه دهيم.
وي خاطر نشان كرد: هر امكاناتی كه در این دانشكده در اختيار ماست، متعلق به شماست و ما نيز مايليم از توانمندي هاي دانشگاههاي تونس استفاده نماييم. همچنين ما در حوزه تبادل دانشجو، دوره هاي فرصت مطالعاتي، برگزاري همايش هاي مشترك، مجلات و تحقيقات مشترك تمايل به همكاري مشترك داريم.

دانشگاه تربیت مدرسدانشگاه تربیت مدرس

در ادامه روساي دانشگاههاي تونس آمادگي خود را براي همكاري مشترك در تمامي زمينه ها اعلام كردند.
در این نشست حميد بن عزيز رييس دانشگاه تونس در سخناني به معرفي دانشگاههاي تونس پرداخت و گفت: ما 300 هزار دانشجو و 23 هزار استاد در كشور تونس داريم. ما با دانشگاههاي بزرك دنيا در ارتباطيم و همواره در فكر بهتر شدن شرايط آموزشي و پژوهشي خود هستيم. ما يك شبكه بزرگ از انستيتوها و مراكز پژوهشي داريم كه هر كدام در حوزه كاري خود مستقل هستند.
هيات تونسي در ادامه در گروههاي مديريت و اقتصاد، زبان عربي و فلسفه و ... حضور يافتند و در خصوص زمينه هاي مشترك همكاري در هر گروه به گفتگو پرداختند.
هیات تونسی در ادامه با دکتر احمدي رئیس دانشگاه دیدار و ملاقات كردند و تفاهم نامه همكاري علمي و بين المللي ميان دو كشور به امضا رسيد. در اين نشست دكتر احمدي بر آمادگي دانشگاه تربيت مدرس جهت همكاري هاي مشترك علمي و پژوهشي با دانشگاههاي تونس تاكيد كرد.
دكتر فتح الهي معاون پژوهشي دانشگاه نيز به معرفي كوتاهي از دانشگاه و دانشكده علوم پزشكي پرداخت.

 

23 مهر 1394 / تعداد نمایش : 1217