متن کامل خبر


 
گزارشي از وضعيت پذیرش دانشجویان دانشگاه در سنوات اخیر

خلاصه خبر: در نشست دوازدهم مهرماه شوراي دانشگاه، گزارشي مقايسه اي از وضعيت پذیرش دانشجویان دانشگاه در سنوات اخیر ارائه شد.

در نشست دوازدهم مهرماه شوراي دانشگاه، گزارشي مقايسه اي از وضعيت پذیرش دانشجویان دانشگاه در سنوات اخیر ارائه شد.
در اين نشست دكتر جلالي معاون آموزشي دانشگاه به ارائه گزارش مقایسه ای از وضعيت پذیرش دانشجویان دانشگاه در سنوات اخیر پرداخت.
وي اظهار داشت: ما در اين تحليل، پذيرش دانشجو را طي سال هاي 90 تا 95 در دانشگاه مورد بررسي قرار داديم و اين بررسي نشان مي دهد از سال 90 به بعد دانشگاه كم كم در زمينه كسب درآمد از دانشجويان شهريه اي وارد عمل شد و با توجه به سياست افزايش پذيرش دانشجو در سطح تحصيلات تكميلي، ما در سال 91 اقدام به پذيرش دانشجويان نيمه حضوري،‌ مجازي و پرديس كرديم و آمارها نشان مي دهد در سال 90،‌ حدود 82 درصد از دانشجويان ما روزانه بودند كه اين رقم در سال 91 به 63 در صد كاهش يافت.
وي افزود: پذيرش دانشجويان شهريه اي سبب شد تا ورودي هاي ما در مواردي با رتبه هاي ضعيف تر بتوانند وارد دانشگاه شوند و سبب كاهش كيفيت مطلوب آموزشي گردد. همچنين جذب زياد دانشجو سبب تراكم دانشجو در سيستم شد و ما در سال 94 تصميم به كاهش 13 درصدي دانشجو گرفتيم و در سال 95 نيز پذيرش دوره هاي نيمه حضوري را به صفر رسانديم تا بتوانيم درباره آن تصميم گيري صحيح را انجام دهيم و به جاي آن پذيرش در دوره هاي شبانه را به دليل اختلاف كم نمره با دوره هاي روزانه افزايش داديم تا هم كيفيت آموزشي دچار آسيب نشود و هم درآمدزايي براي دانشگاه صورت گيرد.

14 مهر 1395 / تعداد نمایش : 1923