متن کامل خبر


 
معارفه دانشجويان جديد دانشكده مهندسي مكانيك

خلاصه خبر: معارفه دانشجويان ورودي جديد دانشكده مهندسي مكانيك، چهارم مهرماه در سالن اجتماعات استاد مطهري برگزار شد.

معارفه دانشجويان ورودي جديد دانشكده مهندسي مكانيك، چهارم مهرماه در سالن اجتماعات استاد مطهري برگزار شد.
در ابتداي اين نشست دكتر اكبر علي بيگلو معاون آموزشي و پژوهشي دانشكده ضمن خير مقدم به دانشجويان اظهار داشت: اميدوارم با برنامه ريزي صحيح و پشتكار و مطابق با قوانين آموزشي و پژوهشي، دوره تحصيلي خود را در دانشكده با موفقيت به پايان برسانيد و اين دوره شروع خوبي باشد تا ارتباط علمي شما با دانشگاه تربيت مدرس حفظ شود.
وي افزود: تفاوت عمده مقطع تحصيلات تكميلي با دوره كارشناسي در پايان نامه و رساله است كه بايد بتوانيد با برنامه ريزي ، دوره آموزشي و پژوهشي خود را در مدت تعيين شده به پايان برسانيد و از هم اكنون با مراجعه به صفحه شخصي اساتيد ،‌ صحبت با دانشجويان آنها و مراجعه حضوري و صحبت با اعضاي هيات علمي از نزديك با زمينه هاي كاري اساتيد آشنا شويد و اقدام به تعيين استاد راهنما نماييد.
وي تصريح كرد: دانشگاه تربيت مدرس و به ويژه دانشكده مهندسي مكانيك پتانسيل تحقيقاتي بسيار خوبي دارد و تمام زمينه هاي تحقيقاتي مربوط به مهندسي مكانيك در اين دانشكده وجود دارد. وجود زمينه هاي تحقيقاتي به روز و امكانات آزمايشگاهي زمينه مساعدي را فراهم مي كند تا دانشجويان فعاليت هاي تحقيقاتي خود را به موقع به اتمام برسانند.
معاون آموزشي و پژوهشي دانشكده مكانيك در پايان خاطر نشان كرد: انتخاب به موقع استاد راهنما و شروع به موقع كار تحقيقاتي سبب مي شود كار پژوهشي با كيفيت خوب به پايان برسد و درس هاي انتخابي دانشجو نيز هدفمند و در راستاي پايان نامه انتخاب شود.
در اين مراسم همچنين دكتر روانشاد مدير مركز رايانه و اطلاع رساني در زمينه آشنايي دانشجويان با خدمات الكترونيكي دانشگاه و امكانات مركز رايانه مطالبي را عنوان كرد.
در ادامه دكتر مجيد محمدي مقدم عضو هيت علمي دانشكده مهندسي مكانيك در خصوص تجربيات ايجاد شركت دانش بنيان در زمينه ربات هاي بازرسي با كمك و همت دانشجويان به ايراد سخنراني پرداخت.
در ادامه فارغ التحصيلان دانشكده به بيان تجربيات خود از مسائل آموزشي و پژوهشي دانشكده پرداختند و در پايان نيز دانشجويان جديد، سوالات خود را از مسولان دانشكده مطرح كردند.

6 مهر 1395 / تعداد نمایش : 1118