متن کامل خبر


 
رییس دانشگاه بر نقش مهم اساتيد راهنما و مديران گروهها در اتمام به موقع تحصيل دانشجويان تاكيد كرد

خلاصه خبر: نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس، ‌معاونان و روساي دانشكده ها، مراكز تحقيقاتي و پژوهشكده ها، بيست و نهم شهريور ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.

نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس، ‌معاونان و روساي دانشكده ها، مراكز تحقيقاتي و پژوهشكده ها، بيست و نهم شهريور ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.
در ابتداي این نشست رييس دانشگاه در سخناني ضمن تبريك اعياد قربان و غدير به اهميت عيد غدير اشاره و تاكيد كرد: پيام عيد غدير در زندگي امروز جوامع اسلامي بسيار رساتر و با مفهوم تر است همانگونه كه هر مكتب بزرگي بعد از گذشت دوره اي دچار هرج و مرج و عملكردهاي متضاد مي شود ممكن است در مكاتب ديني هم اين اتفاق بيفتند و اكمال دين و ولايت كه در مكتب تشيع به خوبي تبيين شده ضمانتي براي عدم انحراف و سرگرداني فكري مسلمانان است.
وي افزود: همه افراد در جهان معاصر نياز به الگوي ذهني و فكري در زندگي خصوصي و اجتماعي خود دارند و بسياري از تضاد هاي رفتاري و هرج و مرج هاي فكري به بركت امامت و ولايت در مكتب اسلام به خوبي سامان يافته است و ما الگوهاي خوبي در زندگي شخصي و اجتماعي داريم كه هر مكتب و ديني از اين نعمت برخوردار نيست.

رییس دانشگاه

دكتر احمدي در بخش ديگري از سخنان خود به اعتراض دانشجويان به آيين نامه سنوات تحصيلي اشاره كرد و گفت: با بررسي هاي صورت گرفته ما به اين جمع بندي رسيديم كه بر اساس اظهارنامه اي كه دانشجويان تهيه مي كنند در مواردي كه خارج از اراده و اختيار دانشجويان، افزايش سنوات رخ داده است به آنها كمك كنيم كه هزينه هاي اضافي را متحمل نشوند.
وي خاطر نشان كرد: اساتيد راهنما و مديران گروهها در به ثمر رسيدن به موقع پايان نامه و رساله دانشجويان نقش مهمي دارند و اگر دانشجويان به خوبي مديريت نشوند و اقدامات پشتيباني از آنها صورت نگيرد، تبعات سنگيني را هم براي دانشگاه و هم براي دانشجو خواهد داشت و در اين راستا روساي دانشكده ها بايد به مديران گروهها و اساتيد راهنما تاكيد كنند كه با مديريت و كنترل لازم، پروپوزال ها به موقع تصويب شوند و استادان بايد براي تحقق اين امر برنامه تحقيقاتي و نقشه راه داشته باشند.
دكتر احمدي تصويب به موقع پروپوزال،‌ آغاز پژوهش دانشجويان از ابتداي دوره تحصيل، ‌عدم انتظار خارج از ظرفيت براي تهيه مقاله از دانشجويان دوره كارشناسي ارشد و يا دكتري را از موارد مهم در خصوص اتمام به موقع دوره تحصيلي دانشجويان برشمرد.
وي در پايان تصريح كرد: بايد از تجربه برخي از دانشكده ها كه در زمينه فارغ التحصيلي به موقع دانشجويان خود تجربيات موفقي داشته اند استفاده شود و اساتيد راهنما نيز بايد به صورت هفتگي جلساتي با دانشجويان خود داشتته باشند و مديريت ميان كار را جدي بگيرند.
دكتر احمدي در ادامه به برگزاري جلسه دائمي كميسيون هيات امنا و نيز تصويب اساسنامه بنياد خيرين مدرس اشاره نمود.
وي همچنين با اشاره به شروع سال تحصيلي و ثبت نام دانشجويان جديد به ارائه آماري از دانشجويان جديد الورود پرداخت.
وي گفت: امسال تاكنون در مجموع 2229 نفر از مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري در دانشگاه ثبت نام كردند كه 1321 نفر از آنها در دوره كارشناسي ارشد روزانه، 210 نفر كارشناسي ارشد نوبت دوم،‌52 نفر كارشناسي ارشد مجازي،‌ 188نفر كارشناسي ارشد پرديس ، ‌388 نفر دكتري روزانه و 70 نفر دكتري نوبت دوم مي باشند .

رییس دانشگاه

رييس دانشگاه تصريح كرد: ما امسال كارنامه درخشاني در خصوص پذيرش دوره دكتري داشتيم و حدود 90 درصد از پذيرفته شدگان دكتري ما انتخاب اول تا پنجم گروه ها در مصاحبه ها بودند كه اين آمار بسيار خوبي است.
در ادامه اعضاي شورا به بيان نظرات خود در خصوص راهكارهايي براي كاهش سنوات تحصيلي دانشجويان،‌ كيفيت ورودي دانشجويان،‌ اجاره بهاي خوابگاهها، تامين سالن مطالعه بيشتر در دانشگاه و استفاده بهينه از فضاهاي خالي براي اين امر،‌ توجه به امر كيفيت پژوهش در راستاي مديريت طول مدت تحصيل دانشجويان و... پرداختند.
دكتر اصلاحچي معاون دانشجويي دانشگاه نيز در سخناني به افتتاح بزرگترين خوابگاه دانشگاه تربيت مدرس با ظرفيت 440 نفر به نام خوابگاه نرگس در هفته گذشته اشاره كرد. وي همچنين از ارائه دو نوع غذا در وعده ناهار و شام دانشجويان نيز براي اولين بار در دانشگاه خبر داد.
دكتر احمدي نيز با اشاره به مشكلات و هزينه هاي بالاي نگهداري و پشتيباني از ساختمان پيروزي خاطر نشان كرد: براي اعضاي هيات علمي جديد كه متقاضي سكونت در ساختمان پيروزي بودند تقاضاي وام وديعه مسكن شده است تا اعضاي هيات علمي بتوانند در نزديكي دانشگاه مكاني را اجاره كنند و مشكلات رفت و آمد به ساختمان پيروزي را نيز نداشته باشند. همچنين ساختمان پيروزي نيز يا تبديل به احسن شود يا تغيير كاربري براي آن فراهم شود و يا به فروش برسد.

4 مهر 1395 / تعداد نمایش : 1120