متن کامل خبر


 
بررسی سيستم جديد ايميل دانشگاه در شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات

خلاصه خبر: نشست شوراي فناوري اطلاعات و ارتباطات، هشتم شهريورماه در اتاق شوراي دانشگاه برگزار شد.

نشست شوراي فناوري اطلاعات و ارتباطات، هشتم شهريورماه در اتاق شوراي دانشگاه برگزار شد.
در ابتداي نشست دکتر روانشاد مدير مركز رايانه و اطلاع رساني، گزارشی در رابطه با سیستم ایمیل جدید دانشگاه ارائه نمود.
وي اظهار داشت: در فاز اول بروز رسانی و آماده سازی اکتیو دایرکتوری برای 22000 کاربر دانشگاه انجام گردید.
آماده سازی ساختار و توپولوژی Exchange، آماده سازی سیستم Exchange ,Edge sync ، آماده سازی سیستم Share point ، آماده سازی سیستم Skype For Business طی یک ماه گذشته از سوي مرکز رایانه انجام شده است.
همچنین در این راستا ضمن ارائه توضیحات فنی و قابلیت های سیستم Exchange جهت پیاده سازی ،چند پیشنهاد مورد شور قرار گرفت كه پس از بحث و تبادل نظر بین اعضا مقرر گردید شرکت هایی که به صورت تخصصی در این راستا ارائه خدمات می نمایند شناسایی و پیشنهاد شرکتی که به صورت تخصصی و به صورت 7*24 فعالیت می نمایند با مدیریت مرکز رایانه و اطلاع رسانی در جلسه آینده ارائه گردد.
دکتر احمدی ریيس دانشگاه ، خرید قانونی نرم‌افزار با اولویت برون سپاری و مسئولیت خواهی با پشتیبانی 24×7 را مورد تایید و تاکید قرار داد.
در این رابطه روش اجرایی جابجایی ایمیل ها در بازه زمانی یک ماهه و حفظ و جداسازی سرور دانش آموختگان دانشگاه بدون تغییر آدرس نیز مصوب گردید.
همچنین مقرر گردید استفاده از سرویس ایمیل دانشگاه با پذیرش شرایط استفاده و تایید رعایت قوانین توسط سرویس گیرنده انجام پذیرد، در این رابطه مقرر شد مجموعه قوانین در سایت دانشگاه بارگذاری گردد و مقرر گردید در بازه زمانی 3 ماهه امکان تهیه نسخه پشتیبان از سیستم توسط مرکز رایانه و اطلاع رسانی فراهم شود.
در ادامه گزارش رفع مشکل ایمیل سرور دانشگاه امیر کبیر از سوي کارشناسان مرکز ارائه شد.
بهینه سازی شبکه بیسیم خوابگاه ها و تعویض کابل های آسیب دیده در مردادماه از دیگر فعالیت های مرکز رایانه و اطلاع رسانی بود که در جلسه ارائه گردید.
ارائه گزارش کارگاه های آموزشی با عناوین امنیت رایانه ها و دسترسی بهتر به اینترنت، بروزرسانی صفحه شخصی اساتید، آموزش راهبری سامانه Helpdesk و استفاده از فضای ذخیره سازی ابری زیر از دیگر موارد مطرح شده در جلسه بود.
در این رابطه دکتر احمدی به برگزاری و تکرار کارگاه های آموزشی کاربردی توسط مرکز رایانه و اطلاع رسانی تاکید نمود و مقرر گردید آمار مربوط به میزان مشارکت دانشکده ها در پورتال دانشگاه منعکس شود.
دکتر روانشاد گزارشی مختصر از روند گروه بندی و بهینه سازی اطلاعات در پورتال دانشگاه ارائه نمود.
مرکز رایانه و اطلاع رسانی جلسات هفتگی در رابطه با طرح راهبردی و حضور فعال در فضای مجازی داشته است، در این رابطه مرکز، عضویت در شبکه های اجتماعی و فعالیت جهت معرفی دانشگاه به جهانیان در این شبکه را پیشنهاد نمود و مقرر گردید مرکز رایانه و اطلاع رسانی موضوع را به صورت پیشنهادی جهت تصمیم گیری به ریاست دانشگاه اعلام نماید.
در ادامه گزارشي از پیشرفت سامانه یکپارچه معاونت پشتیبانی و منابع انسانی که در مرحله تنظیم قرارداد قرار دارد، ارائه شد.
در پايان نشست نيز موضوع طرح جامع فناوری اطلاعات مطرح شد و پس از بحث و تبادل نظر مقرر گردید دکتر چهارسوقی و دکتر امین ناصری طرحی هم سو با طرح تحول دانشگاه تهیه و در جلسه آینده شورا بررسی شود.

23 شهریور 1395 / تعداد نمایش : 1627