متن کامل خبر


 
معارفه مسئول جدید بسیج دانشجویی در دانشکده کشاورزی

خلاصه خبر: معارفه ی مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی شانزدهم شهريور ماه در اتاق شورای دفتر ریاست این دانشکده برگزار شد.

معارفه ی مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی شانزدهم شهريور ماه در اتاق شورای دفتر ریاست این دانشکده برگزار شد.
در این جلسه که با حضور دکتر علی اصغر طالبی، رئیس دانشکده، دکتر مجیدآقاعلیخانی، معاون دانشجویی و فرهنگی، حجت الاسلام دلنواز ، مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشکده، میثم هادی پور، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس، و جمعی از دانشجویان بسیجی دانشکده کشاورزی برگزار شد، دکتر طالبی رییس دانشکده، با ابراز خرسندی از حضور در جمع دانشجویان بسیجی اظهار داشت: حضور در جمع شما بسیجیان عزیز مایه ی آرامش و تقویت روحیه است و از اینکه بار دیگر چنین توفیقی دست داد تا بتوانم در جمع شما دوستان بسیجی حضور داشته باشم، خدا را شاکرم.
دکتر طالبی افزود: دلبستگی های یک بسیجی با یک غیربسیجی متفاوت است. یک بسیجی در وهله ی اول دلبسته خالق هستی، پیامبران الهی و ائمه معصومین(س) است و در بین انسان هایی که امروز در روی کره ی زمین زندگی می کنند، بسیجیان می توانند دلبسته ی تنها یک جایگاه باشند و آن "ولایت فقیه" است که ریشه در اعتقادات و مسلمانی ما دارد و تحقق عینی این جایگاه رفیع در نیم قرن اخیر حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری هستند.
وي خاطر نشان كرد: دلبستگی و احیانا شیدایی نسبت به سایر افراد و خصوصا افراد سیاسی، انسان را از مسیر عدالت خارج می کند. همچنانکه ما نمی توانیم در اصول دین تقلید کنیم و باید برای دفاع از حقانیت این اصول مطالعه، تحقیق و تفکر کنیم، در مورد مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اداره جامعه هم تقلید جایگاهی ندارد و یک بسیجی وظیفه دارد تهدیدها، فرصت ها و چالش ها را بخوبی بشناسد تا بتواند در اداره ی جامعه هم مسیر درست را انتخاب کند و هم در صورت امکان، مسیر درست را به دیگران نشان بدهد و تلاش بکند تا شرایطی را فراهم بیاورد که اداره ی جامعه در دست انسان های صالح باشد.
وي ادامه داد: البته انتخاب مدیران جامعه همیشه موضوعی نسبی است، چون انسان ها جایزالخطا هستند، ولی در انتخاب باید دقت کرد که خطا و انحراف کمتری از ارزش های دینی و انقلابی داشته باشد. همچنانکه مقام معظم رهبری بارها تاکید کردند امروز تهاجم فرهنگی یکی از مهم ترین عرصه هایی است که بسیجیان باید در آن حضور داشته باشند و بسیجیان باید در حمایت از گفتمان عدالت خواهی و خدمت بی منت و مقابله با اسراف و تبذیر و روحیه تجمل گرایی و رانت خواری پیشتاز باشند. مقام معظم رهبری در جای دیگری می فرمایند فرهنگ بسیجی، فرهنگ معنویت است، فرهنگ شجاعت است، فرهنگ غیرت و استقلال و آزادگی است. فرهنگ اسیر خواسته های حقیر نشدن است.
وی در ادامه گفت: جایگاه بسیج و بسیجی آنچنان والاست که هم حضرت امام (ره) فرمودند کاش من یک بسیجی بودم و هم مقام معظم رهبری می فرمایند من هم افتخار می کنم که یک بسیجی باشم و به عنوان یک بسیجی هر جا که انقلاب به وجود من نیاز داشته باشد حاضرم خدمت کنم. پس به این ترتیب تکلیف ما کاملا روشن است و امیدواریم همه ی ما عامل به این سخنان و فرمایشات ارزشمند باشیم.
رییس دانشکده کشاورزی اظهار داشت: وظیفه ی خودم می دانم که از بسیجی گرامی مهندس سعدی به عنوان مسئول بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی در طی حدود دو سال گذشته، صمیمانه قدردانی و تشکر کنم. ایشان با توجه به بودجه و امکانات موجود فعالیت های بسیار ارزشمندی را در مناسبت های مذهبی و انقلابی و برگزاری اردوهای زیارتی، سیاحتی و تفریحی، مذهبی و علمی ساماندهی کردند و کاملا با معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده و نمایندگی ولی فقیه در دانشکده هماهنگ بودند و این هماهنگی باعث شد فعالیت های این مجموعه ها هم افزایش داشته باشد و امیدوارم در هرجایی که توفیق خدمتگذاری به کشور و انقلاب را پیدا کردند، انشاا... موفق باشند.
همچنین برای مهندس یاری که از امروز مسئولیت خطیر بسیج دانشجویی را در دانشکده کشاورزی به عهده می گیرند آرزوی توفیقات روزافزون دارم و امیدوارم که راه گذشته را با قدرت ادامه بدهند و به بعضی از موضوعاتی که کمتر به آن ها پرداخته شده مثل کرسی های آزاداندیشی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است و برگزاری نشست های علمی در خصوص موضوعات مهمی مثل تغییر اقلیم، خشکسالی و مدیریت منابع آب و محیط زیست و نظایر آن، بیش از گذشته بپردازند و از برگزاری مراسم و مناسبت هایی که مرتبط با فعالیت بسیج است مثل برگزاری هفته ی دفاع مقدس، شاهد نوآوری و جذب بیشتر مخاطب باشیم و انشاا... هماهنگی لازم را با معاونت دانشجویی و فرهنگی و نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشکده به بهترین وجه داشته باشند.
پس از سخنان رئیس دانشکده، دکتر مجید آقاعلیخانی، معاون دانشجویی و فرهنگی، ضمن تشکر از تلاش های صادقانه مهندس سعدی در طول دوران مسئولیت بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی برای وی آرزوی موفقیت بیشتر نموده و انتخاب مهندس عباس یاری را به این مسئولیت تبریک گفت.
وي در ادامه با اشاره به فرازهایی از سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در تعریف بسیج که فرموده اند: " هر کس در دل برای سرنوشت خود، سرنوشت این ملت و آینده ی ایران اسلامی ارزش قائل است.... آن کسی که از تسلط قدرت های بیگانه بیزار است،آن کسی که برایش آینده ی این کشور، این ملت و آینده ی دنیای اسلام یک هدف بزرگ محسوب می شود.... آن کس که این احساسات را درک می کند و حاضر است در این راه قدمی بردارد، او یک بسیجی است." ، حضور دانشجویان را در تشکل بسیج دانشجویی، بسیار با ارزش خواند.
دکتر آقاعلیخانی حضور و واکنش های به موقع بسیج در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی، علمی و اقتصادی کشور را لازم دانست و توصیه کرد برای تاثیرگذاری بیشتر و در عین حال حفظ و ارتقاء جایگاه مقدس بسیج تلاش شود و همواره عکس العمل ها چه به صورت شفاهی و چه به صورت کتبی، در عین آگاهی کامل با شجاعت،فصاحت و رعایت انصاف و ادب اخلاق اسلامی باشد.
پس از صحبت های مسئولین دانشکده کشاورزی، به ترتیب میثم هادی پور، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس، سجاد سعدی، مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی و عباس یاری، مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی، طی سخنانی به بیان دیدگاه ها و راهکارهای خود در رابطه با تقویت همه جانبه ی بسیج دانشجویی دانشکده پرداختند و درخواست هایی را نیز در این رابطه، ارائه دادند.
گفتنی است این جلسه با اهدای لوح یادبود و هدیه ای به مسئولان پيشين و جدید بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی خاتمه یافت.

23 شهریور 1395 / تعداد نمایش : 1416