متن کامل خبر


 
معارفه دانشجویان ورودی جدید دانشکده هنر و معماری

خلاصه خبر: معارفه دانشجویان ورودی جدید دانشکده هنر و معماری نوزدهم مهرماه با حضور هیأت رئیسه و اعضاء هیأت علمی این دانشکده در سالن اجتماعات استاد مطهری برگزار شد.

معارفه دانشجویان ورودی جدید دانشکده هنر و معماری نوزدهم مهرماه با حضور هیأت رئیسه و اعضاء هیأت علمی این دانشکده در سالن اجتماعات استاد مطهری برگزار شد.

مراسم با تکنوازی ساز پیانو توسط دکتر امیر حسین ندائی مدیر گروه انیمیشن دانشکده که آثاری از آهنگسازان اروپایی و ایرانی را اجرا کرد آغاز شد و در ادامه دکتر علی اکبر تقوایی ضمن خوشامد گویی به دانشجویان تازه وارد دانشکده گفت: دانشگاه تربیت مدرس با وجود جوان بودن از جایگاه رفیعی برخوردار است. در این دانشگاه و دانشکده، اساتید برجسته و کم نظیری حضور دارند که قطعا" با بهره مندی از دانش و توان آنان و همکاری با یکدیگر می توانیم بر محدودیت ها فائق آمده و دوران آموزشی و پژوهشی موفقی داشته باشیم.
وی از خودشناسی به عنوان یکی از مهمترین مقدمات معرفت نام برد و افزود: اولین گام در بدست آوردن شناخت و معرفت، خودشناسی است. یک دانشجو باید خود، توانایی ها، مکان و زمانی که در آن قرار دارد را خوب بشناسد. به توقعات و انتظاراتی که دانشگاه و اساتید از دانشجو دارند واقف بوده و مطابق آن با نظم رفتار کند. یک دانشجو باید طرز زندگی صحیح و روش رفتار با دیگران و جامعه را بداند تا بتواند خوب زندگی کند و به اهداف خود دست یابد.

دانشگاه تربیت مدرسدانشگاه تربیت مدرس

در بخش دیگری از این مراسم دکتر اصغر فهیمی فر معاون پژوهشی دانشکده بر اهمیت پژوهش در کنار آموزش تأکید کرد و گفت: دانشگاه تربیت مدرس دومین دانشگاه جامع ایران است و در رنکینگ های مختلف در ایران و منطقه در رتبه بالایی قرار دارد. این دانشگاه از قابلیت های علمی- پژوهشی خوبی برخوردار است و پژوهش در آن در کنار آموزش بسیار جدی تلقی می شود.
وی افزود: در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر، اهمیت پژوهش بسیار بیشتر می شود. اگر آموزش به سمت پژوهش نرود مشکلات جامعه بشری حل نخواهد شد. دانشجو باید نقش فاعلیت را ایفا کرده و پس از حضور در کلاس و آموزش و دریافت اطلاعات، ذهن را پرورش داده و خلاق باشد و دانش خود را به مثابه کلیدی بداند که می توان با آن مشکلات را حل کرد. دانشجو هرگز نباید جامعه را از یاد ببرد و باید همواره به مردم و آرمان های ملی وفادار بماند و به رفع نیازهای کشور اهتمام ورزد.

دانشگاه تربیت مدرس

فهیمی فر با اشاره به این نکته که دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس نخستین دانشگاه هنری است که مقطع کارشناسی ارشد در آن راه اندازی شد، اظهار داشت: این دانشکده تا کنون هزار و 605 نفر دانش آموخته دارد که از این میان 500 نفر به عنوان هیأت علمی در دانشگاه های سراسر کشور جذب و مشغول تدریس شدند.
در ادامه مراسم، دکتر محمد جعفر یوسفیان معاون آموزشی دانشکده به معرفی گروه های آموزشی و اداره آموزش دانشکده پرداخت و گفت: در حال حاضر 10 گروه آموزشی و 17 رشته و گرایش تحصیلی در دانشکده فعال می باشند. خواست ما در معاونت آموزشی بر دو محور اصلی یکی رعایت نظم و انضباط و دیگری احترام، همکاری و تعامل سازنده با مدیران گروه ها و کارکنان دانشکده استوار است. همه ما در تلاش هستیم تا دانشجویان با سطح علمی بالا و سهولت در کمترین زمان ممکن دانش آموخته شوند.
مراسم معارفه دانشجویان ورودی جدید دانشکده هنر و معماری با معرفی مدیران گروه های آموزشی و پرسش و پاسخ پایان یافت.

20 مهر 1394 / تعداد نمایش : 1423