متن کامل خبر


 
فراخوان دومین جشنواره «علم و عامه» موزه علوم و فناوری در سال 95

خلاصه خبر: دومین جشنواره علم و عامه به میزبانی موزه علوم و فناوری و با همکاری سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی با هدف ترویج علم از طریق ساده سازی مفاهیم علمی، تشویق عامه مردم برای مشارکت جویی در فعالیت های علمی و فرهنگ سازی برای ایجاد تفکر علمی در دو بخش رقابتی و نمایشگاهی برگزار می شود.

دومین جشنواره علم و عامه به میزبانی موزه علوم و فناوری و با همکاری سازمان ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی با هدف ترویج علم از طریق ساده سازی مفاهیم علمی، تشویق عامه مردم برای مشارکت جویی در فعالیت های علمی و فرهنگ سازی برای ایجاد تفکر علمی در دو بخش رقابتی و نمایشگاهی برگزار می شود.
بخش اصلی جشنواره علم و عامه با محوریت «ارائه، معرفی یا آموزش مفاهیم علمی به زبان ساده» در قالب های: ساخت ابزار آموزشی، داستان علمی، کلیپ علمی، جُنگ علمی و اسباب بازی های علمی و بخش ویژه نیز با محوریت «بهینه سازی مصرف» در قالب های: اجرای تئاتر، ساخت ابزار، نقاشی، پویانمایی، شبکه اجتماعی و عکاسی آماده دریافت آثار است.
علاقمندان می توانند آثار خود را در دو بخش اصلی و ویژه تا ۱۵ مهرماه ۱۳۹۵ به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
جشنواره سراسری «علم و عامه» برای دومین سال پیاپی در هفته ترویج علم از ۱۵ الی ۲۰ آبان ۱۳۹۵ از سوي موزه علوم و فناوری برگزار خواهد شد.
علاقمندان می توانند جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره محورهای جشنواره، شاخص های داوری و سایر جزئیات با شماره های ۰۲۱۸۸۸۵۱۴۴۸و ۰۲۱۸۸۹۱۴۹۳۴ تماس حاصل نمایند و یا به نشانی اینترنتی www.irstm.ir مراجعه فرمایند.

20 شهریور 1395 / تعداد نمایش : 1329