متن کامل خبر


 
برگزاری معارفه دانشجویان ورودی جدید دانشکده علوم پایه

خلاصه خبر: معارفه دانشجویان ورودی جدید و جشن آغاز سال تحصیلی دانشکده علوم پایه پانزدهم مهرماه با حضور هیأت رئیسه و اعضاء هیأت علمی دانشکده در سالن اجتماعات شهید چمران برگزار شد.

معارفه دانشجویان ورودی جدید و جشن آغاز سال تحصیلی دانشکده علوم پایه پانزدهم مهرماه با حضور هیأت رئیسه و اعضاء هیأت علمی دانشکده در سالن اجتماعات شهید چمران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر نادر علیزاده مطلق رئیس دانشکده، ضمن خوشامدگویی به دانشجویان گفت: تلاش همه ما در دانشکده این است که فضایی آموزشی، علمی، ایمن، سلامت و باانگیزه و پرنشاط برای دانشجویان فراهم کنیم. نشاط ظاهری با برگزاری مراسم جشن بدست می آید، اما نشاط واقعی زمانی حاصل می شود که دانشجو با آماده سازی درونی و انجام به موقع و به اندازه وظایف و امور محوله به رضایت خاطر می رسد.
وی بر عضویت دانشجویان در انجمن های علمی و فعال سازی انجمن ها تأکید کرد و افزود: وظیفه دانشجویان علوم پایه حرکت در مرزهای دانش است. پژوهشگران علوم پایه راهگشای محققان سایر علوم و رشته ها هستند و راه های جدید را برای دیگران ایجاد می کنند.

دانشگاه تربیت مدرسدانشگاه تربیت مدرس

در ادامه دکتر ماشاالله خامه چیان معاون آموزشی دانشکده علوم پایه ضمن معرفی هیأت رئیسه، گروه های آموزشی و توضیحات پیرامون مقررات آموزشی گفت: دانشجویان شاغل به تحصیل دانشکده 508 نفر می باشند که 274 دانشجو در مقطع دکتری و 234 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در سه بخش زمین شناسی، شیمی و فیزیک در 11 گروه آموزشی مشغول تحصیل هستند.
در بخش دیگری از این مراسم دکتر یدالله یمینی معاون پژوهشی دانشکده از دانشجویان به عنوان نسل سوم انقلاب نام برد و اظهار داشت: نسل اول فرزندان انقلاب جوانانی بودند که با جان فشانی و ایثار نگذاشتند وجبی از خاک میهن دراختیار دشمن قرار گیرد. نسل دوم انقلاب جوانانی بودند که در دهه 60 نهضت علمی به پا کردند و دانشگاه های بی شمار و پیشرفت علمی کنونی کشور ماحصل فعالیت آنهاست. دانشجویان امروز، نسل سوم انقلاب هستند و وظیفه آنها تبدیل علم به تکنولوژی و ثروت است.

دانشگاه تربیت مدرسدانشگاه تربیت مدرس

وی افزود: مشکل فعلی کشور مشکل پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان نیست، بلکه مشکل بازاریابی و فروش محصولات و تولیدات علمی است. در کشور پتانسیل بسیار خوبی وجود دارد اگر در این مسیر گام برداریم مشکل بیکاری جوانان تحصیل کرده هم رفع خواهد شد.
معاون پژوهشی دانشکده در پایان بر فعالیت همزمان آموزشی و پژوهشی دانشجویان تأکید کرد و گفت: آموزش و پژوهش همچون دو بال برای دانشجو هستند که باید توأمان در هر دو زمینه فعالیت کنند. این دانشگاه بودجه های خوبی برای پژوهش در اختیار دارد و دانشکده علوم پایه نیز از امکانات، وسایل و تجهیزات پیشرفته ای برخوردار است که می تواند دانشجویان را در امر تحقیق و انجام پروژه ها یاری کند.

20 مهر 1394 / تعداد نمایش : 1260