متن کامل خبر


 
اعتراض جمعی از دانشجویان دانشگاه به آيين نامه سنوات تحصيلي

خلاصه خبر: جمعی از دانشجویان دانشگاه به آيين نامه سنوات تحصيلي دانشگاه اعتراض کردند.

جمعی از دانشجویان دانشگاه به آيين نامه سنوات تحصيلي دانشگاه اعتراض کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ حدود یکصد نفر از دانشجویان دانشگاه ظهر روز یکشنبه چهاردهم شهریورماه در اعتراض به قانون لغو سنوات مقابل سازمان مرکزی دانشگاه تجمع کردند.
دانشجویان شرکت کننده در این تجمع در ادامه با قرائت بیانیه‌ای به بیان درخواست های خود پرداختند.
در بخشی از این بیانیه آمده است: "پیرو اجرای بی سابقه و شتابزده قوانین سنواتی در دانشگاه تریت مدرس و فشار و جریمه‌های مالی؛ ما دانشجویان تحصیلات تکمیلی گردهم آمده‌ایم و تا اعتراض خود را به این مسئله بیان کنیم و از حضور رئیس و معاون دانشگاه تربیت مدرس درخواست داریم در راستای پیشرفت‌های علمی دانشجویان گام بردارند. ما تقاضا داریم برای رفع مشکلات مالی دانشجویان در راستای پیشبرد اهداف عالی آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌ها و رفاه حال دانشجویان و فراهم کردن ‌فضایی کاملا آموزشی فرهنگی و پژوهشی دانشجویان ترم پنجم کارشناسی ارشد و ترم نهم دکتری را مشمول قوانین سنواتی ندانند و جریمه‌های سنواتی را از ترم ششم کارشناسی ارشد و ترم دهم دکترا اعمال کنند."
آنان در بخش دیگری از خواسته های خود در باره کاهش یارانه غذا از ترم های مزبور نیز اعتراض داشتند.
دانشجویان معترض که بر صنفی بودن درخواست های خود تاکید داشتند، خواهان حضور رییس دانشگاه در جمع خود بودند. در غیاب رییس دانشگاه (که برای شرکت در جلسه ای در خارج از دانشگاه بسر می برد) تعدادی از اعضای هیات رییسه با حضور در جمع دانشجویان، آمادگی خود را برای پاسخگویی به درخواست ها اعلام نمودند. مسئولان حاضر در جلسه از دانشجویان درخواست نمودند تا مطالبات خود را با استقرار در سالن استاد مطهری پیگیری نمایند. دانشجویان با این درخواست مخالفت نموده و بر حضور ریاست دانشگاه در جمع خود تاکید کردند.
در ادامه دکتر احمدی پس از ورود به دانشگاه در جمع دانشجویان حضور یافت و دانشجویان مطالبات خود را طرح کرده و وی ضمن پاسخ، به دفاع از موضع قانونی، مقررات، آیین نامه ها و مصوبات وزارتی و داخلی دانشگاه در زمینه حدود بهره مندی محدود دانشجویان از یارانه خوابگاه و غذا پرداخت.
رییس دانشگاه در سخنان خود بر بررسی مطالبات دانشجویان در چارچوب مقررات و آیین نامه های ابلاغی وزارت متبوع و امکانات موجود دانشگاه تاکید کرد و گفت: درخواست های شما تا 20 روز آینده مورد بررسی و امعان نظر و پاسخگویی قرار خواهد گرفت.
گفتنی است بر اساس آیین نامه كشوري سنوات تحصیلی؛ دانشجویان کارشناسی ارشد از ترم 5 و دانشجویان دکتری از ترم 9 به بعد برای ادامه تحصیل موظف به پرداخت هزینه ای مازاد بر هزینه‌ای که در طول ترم های مجاز قبل از آن پرداخت می کنند، هستند.
گروه دانشجویان مذکور به تدریج و تا پایان روز متفرق شدند.

15 شهریور 1395 / تعداد نمایش : 2974