متن کامل خبر


 
همه باید برای خدمت به کشور و اعتلای دانشگاه ایثار کنیم

خلاصه خبر: رییس دانشگاه در مراسم روز کارمند که سیزدهم شهریورماه در سالن همایش شهید چمران برگزار شد ضمن تأکید بر اهمیت نقش شورای صنفی کارمندان در دستیابی به خواسته های مشروع کارکنان، خواستار حضور پررنگ کارمندان در انتخابات پیش روی شورای صنفی شد.

رییس دانشگاه در مراسم روز کارمند که سیزدهم شهریورماه در سالن همایش شهید چمران برگزار شد ضمن تأکید بر اهمیت نقش شورای صنفی کارمندان در دستیابی به خواسته های مشروع کارکنان، خواستار حضور پررنگ کارمندان در انتخابات پیش روی شورای صنفی شد.
دکتر احمدی در این مراسم به تعهد هیأت رییسه دانشگاه در همکاری با شورای صنفی اشاره کرد و گفت: امیدوارم انجمن صنفی کارمندان دانشگاه همچون درختی تنومند روز به روز قوی تر شده و با حمایت مستمر کارمندان تثبیت شود. نباید به دلیل فشارهای موجود دچار یأس شد و از تلاش دست کشید بلکه باید با تمام توان برای دوره های طولانی برنامه ریزی کرد و این نهاد صنفی را به جایگاهی رساند که به عنوان یک الگو در میان دانشگاه های کشور مطرح باشد. انجمن صنفی کارمندان نباید اسیر مشکلات تغییرات مدیریتی شود و باید در دوره های مختلف پایدار و مستحکم بماند.
وی افزود: هیأت مدیره شورای صنفی کارمندان از افراد دلسوز و برجسته ای تشکیل شده که نکات، نظرات و پیشنهادهای خوبی را به ما ارائه داده و ما نیز از آنها استفاده کردیم. هیأت رئیسه دانشگاه در راستای ایجاد تفاهم و تعامل بیشتر به منظور کاهش تنش ها و دستیابی به راهکارهای مناسب برای رسیدن به خواسته های مشروع کارمندان از شورای صنفی حمایت و با آن همکاری می کند. امیدواریم که کارمندان نیز با کثرت جمعیت در انتخابات آینده حضور یابند و هیأت مدیره شورا نیز با توان مضاعف در مسیر درستی که گام نهاده اند به تلاش ادامه دهند.
رئیس دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به هدف اصلی دانشگاه که آموزش عالی، توسعه علم و فناوری و کسب افتخارات پژوهشی است گفت: همه ما باید برای این هدف و مأموریت اصلی که برای دانشگاه متصور است بسیج شویم و به کشور خدمت کنیم. در این راستا باید روحیه ایثار داشته باشیم و از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم تا دانشگاه اعتلا یابد.

دکتر احمدی در مراسم روز کارمند

دکتر احمدی در مراسم روز کارمند

دکتر احمدی در تشریح اقدامات انجام شده در راستای پشتیبانی هر چه بیشتر از کارمندان اظهار داشت: مسئله پشتیبانی از کارمندان به تدریج محقق می شود اما تاکنون اقداماتی در این زمینه انجام شده یا در حال پیگیری ست که در آینده ای نزدیک اجرا شود. فوق العاده بهره وری یکی از این اقدامات است که برای پشتیبانی از افراد شایسته می باشد و به کارمندانی تعلق می گیرد که مشغول انجام چند فعالیت بطور همزمان هستند. رتبه بندی کارمندان نیز در حال پیگیری است و در پائیز سالجاری به سرانجام می رسد و فعال می گردد. در بحث بهره مندی کارمندان از پاداش ها نیز یک نظام منطقی و صحیح در حال برنامه ریزی است تا با تأمین منابع مالی، کارمندان پاداش های بیشتری دریافت کنند. در خصوص دریافت سختی کار نیز که اقدام شد.
وی در پایان به اجرای طرح تحول راهبردی از پایان شهریورماه جاری اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح در گرو آموزش کارمندان و تلاش آنها برای پیاده سازی روال های جدید است. دانشگاه تربیت مدرس در بازه زمانی 5 تا 10 سال آینده باید به جرگه 200 دانشگاه برتر جهان بپیوندد و این مهم به پشتوانه کارکنان و عزم راسخ آنان مقدور می شود.

14 شهریور 1395 / تعداد نمایش : 1436