متن کامل خبر


 
آیین­ نامه اصلاح شده عضویت هیات علمی وابسته بین­ المللی در دانشگاه بررسي شد

خلاصه خبر: بيست و دومين نشست شوراي همكاري هاي علمي بين المللي دانشگاه، ششم مرداد ماه با حضور اعضاي اين شورا برگزار شد.

بيست و دومين نشست شوراي همكاري هاي علمي بين المللي دانشگاه، ششم مرداد ماه با حضور اعضاي اين شورا برگزار شد.
در ابتداي این نشست دکتر خاجی مدير دفتر همكاري هاي علمي بين المللي، موضوع بررسی آیین­ نامه اصلاح شده عضویت هیات علمی وابسته بین­ المللی در دانشگاه تربیت مدرس را مطرح نمود.
در خصوص شرایط عضویت، نظرات مختلفی مطرح گردید، از جمله اینکه در حوزه علوم انسانی و هنر امکان جایزه نوبل نیست، جایزه فیلدز فقط برای حوزه ریاضیات است، سایر جوایز مهم جهانی همچون اسکار به عنوان شرایط عضویت در نظر گرفته شود، جابه جایی در ذکر کردن شرایط و حذف بند 8 از ماده فوق نیز صورت پذیرد.
همچنين پرداخت حق ­الزحمه نیز مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در نهایت، پرداخت حق الزحمه تا سقف 1500 دلار و با توجه به مرتبه علمی و میزان حضور مورد تأیید قرار گرفت.
در ادامه جلسه، درخواست عهده ­دار شدن ملی دانشگاه تربیت مدرس در تعاملات علمی با کشور چین بود که از جانب وزارت متبوع مطرح گردیده است و اعضای شورا با پیشنهاد عهده دار شدن ملی دانشگاه در تعاملات با کشور چین به شرط ارائه امکانات از طرف وزارت متبوع موافقت کردند.
همچنين "آیین­ نامه ساماندهی مأموریت­ های خارجی اعضای هیات علمی دانشگاه­ها، مراکز تحقیقاتی، پارک­ ها و مراکز رشد" مورد بررسی قرار گرفت و اعضاي شورا در خصوص افزایش اختیارات دانشگاه در زمينه سفرهای خارجی اعضای هیات علمی مطالبي را عنوان كردند و الگوهايي براي اصلاح اين آيين نامه مطرح گرديد.
همچنين موضوع تغيير نام دانشكده فني و مهندسي به دانشكده مهندسي معدن و مواد يا دانشكده مهندسي مواد و معدن مطرح شد و پس از بحث و بررسي تصميم گيري در اين مورد در اختيار شوراي دانشگاه گذاشته شد.
گفتني است در ابتداي جلسه گزارشی از روند پیشبرد امور مربوط به برگزاری دوره کارشناسی ارشد یک ساله از سوي دكتر شجاع الساداتي ارائه شد.

7 شهریور 1395 / تعداد نمایش : 999