متن کامل خبر


 
آغاز بکار مدرسه تابستانی مدیریت منابع طبیعی و توسعه پایدار

خلاصه خبر: دوره آموزشی مدرسه تابستانی ' مدیریت منابع طبیعی و توسعه پایدار' با حضور استادان و دانشجویان داخلی و دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان به میزبانی پژوهشکده اقتصاد از چهارم شهریورماه آغاز و تا هفدهم شهریور ماه ادامه می یابد.

دوره آموزشی مدرسه تابستانی ' مدیریت منابع طبیعی و توسعه پایدار' با حضور استادان و دانشجویان داخلی و دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان به میزبانی پژوهشکده اقتصاد از چهارم شهریورماه آغاز و تا هفدهم شهریور ماه ادامه می یابد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ دوره آموزشی مدرسه تابستانی ' مدیریت منابع طبیعی و توسعه پایدار' با همکاری دانشگاه های فیلیپس ماربورگ آلمان، تربیت مدرس، تهران، شهید بهشتی و فردوسی مشهد به مدت دو هفته در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود و اساتید و دانشجویانی از دانشگاه های ایران و آلمان در آن شرکت دارند.
در مراسم افتتاحیه این دوره آموزشی که چهارم شهریورماه در سالن اجتماعات پژوهشکده اقتصاد برگزار شد، دکتر سجاد فرجی دیزجی به معرفی این دوره پرداخت و اظهار داشت: در این دوره 15 نفر از اساتید و دانشجویان دانشگاه آلمان و 15 نفر از اساتید و دانشجویان دانشگاه های ایران شرکت دارند.
وی با بیان اینکه توسعه پایدار بحثی جامع و محور اصلی این دوره آموزشی است، گفت: در این دوره، رویکردهای مختلف از جمله مدیریت منابع طبیعی در حوزه نفت، بحث نابرابری درآمدی و اثرات تحریم بر روی توسعه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

آغاز بکار مدرسه تابستانی مدیریت منابع طبیعی

آغاز بکار مدرسه تابستانی مدیریت منابع طبیعی

عضو هیات علمی دانشگاه افزود: در طول دوره کارگاه هایی برگزار می شود که دانشجویان مباحث تدریس شده را به صورت عملی و با استفاده از نرم افزارهای مربوطه کار خواهند کرد.
سپس دکتر امیر حسین مزینی معاون پژوهشی پژوهشکده اقتصاد با ایراد سخنانی به معرفی دانشگاه تربیت مدرس و ابعاد ملی و بین المللی آن پرداخت. در ادامه هر یک از نمایندگان دانشگاههای تهران، فردوسی مشهد، شهید بهشتی و فیلیپس ماربورگ آلمان دانشگاههای متبوع خود را معرفی کردند.
گفتنی است به شرکت کنندگانی که تکالیف خود را به خوبی انجام دهند و حضور مستمر داشته باشند گواهی نامه ای با امضای دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان داده خواهد شد که اعتبار بین المللی دارد. در این دوره شرکت کنندگان از بانک مرکزی، مرکز آمار ایران و سازمان حفاظت محیط زیست بازدید خواهند داشت و در نهایت در سفری فرهنگی به اصفهان و مشخصا ابیانه خواهند رفت.

6 شهریور 1395 / تعداد نمایش : 1377