متن کامل خبر


 
برگزاری سومین کنفرانس بين‌المللی رباتيک و مکاترونيک ايران

خلاصه خبر: سومین کنفرانس بين‌المللی رباتيک و مکاترونيک به همت انجمن رباتيک ايران و انجمن مکاترونيک ايران و دانشگاه تربیت مدرس، 15 تا 16 مهرماه 1394 در دانشگاه تربیت مدرس در حال برگزاری است.

سومین کنفرانس بين‌المللی رباتيک و مکاترونيک به همت انجمن رباتيک ايران و انجمن مکاترونيک ايران و دانشگاه تربیت مدرس، 15 تا 16 مهرماه 1394 در دانشگاه تربیت مدرس در حال برگزاری است.

در مراسم افتتاحیه اين كنفرانس دكتر مجيد محمدي مقدم دبير این كنفرانس ضمن خير مقدم به حاضران اظهار داشت: هدف از برگزاري اين کنفرانس ايجاد فضايي علمي با حضور انجمن هاي مرتبط جهت تبادل نظر ميان محققان و صاحبان صنايع و ايجاد ارتباط مستقيم ميان آنها مي باشد.
وي افزود: از بيش از 15 كشور جهان به اين كنفرانس بين المللي مقاله ارسال شد و 60 عضو هيات علمي از اقصي نقاط جهان به داوري مقالات كنفرانس كمك كردند.
وي خاطر نشان كرد: يكي از ويژگي هاي خاص اين كنفرانس برگزاري نمايشگاه خلاقيت است كه از ميان تمامي طرح ها و ايده هايي كه در زمينه روباتيك و مكاترونيك از سوي علاقه مندان ارائه شد، 22 طرح براي ارائه در اين نمايشگاه انتخاب و پس از داوري صاحبنظران به 3 طرح برتر جوايزي اهدا مي شود. اين افراد مي توانند با شركت هاي سرمايه گذار وارد گفتگو شده و طرح خود را كاربردي نمايند.

سومین کنفرانس بين‌المللی رباتيک و مکاترونيک ايران سومین کنفرانس بين‌المللی رباتيک و مکاترونيک ايران

دبير اجرايي كنفرانس تصريح كرد: در اين كنفرانس 18 محور تخصصي مورد بحث قرار خواهد گرفت و کارگاه هاي تخصصي در ارتباط با سيستم هاي واقعيت مجازي، ‌روباتيك و مكاترونيك و نيز بررسي وضعيت صنعت در ارتباط با آنها برگزار مي شود. همچنين در نشستهايي تخصصي، استفاده از ظرفيت ها و پتانسيل شرکت هاي خصوصي جهت توسعه صنعت رباتيک مورد بحث و ارزيابي قرار خواهد گرفت.
در ادامه دكتر حسن ظهور رييس كنفرانس به اهميت نقش رباتيك در دنياي امروز و آينده اشاره و اظهار داشت: رباتيك در دنياي امروز و آينده بسيار موثر خواهد بود و به عنوان يك رشته دانشگاهي نيز كاربردهاي بسياري دارد و در ابعاد كوچك و بزرگ و در سوانح مختلف و صنعت، كاربردهاي زيادي دارد.

سومین کنفرانس بين‌المللی رباتيک و مکاترونيک ايران سومین کنفرانس بين‌المللی رباتيک و مکاترونيک ايران

وي افزود: امسال 231 مقاله به دبيرخانه كنفرانس ارسال شد كه 63 درصد از اين مقالات پذيرفته شد تا به صورت سخنراني و پوستر ارائه شود.
در ادامه مراسم دكتر علي اكبر موسويان رييس انجمن رباتيك ايران بر لزوم كاربردي كردن دستاوردهاي علمي در زمينه روباتيك تاكيد كرد و گفت: امسال در كنار اين كنفرانس، نمايشگاه خلاقيت نيز برپا شده است و اميدوارم در كنار ارائه آخرين دستاوردهاي علمي به كاربردهاي آن نيز توجه داشته باشيم و حضور صنعتگران را در اين عرصه تقويت نماييم.

15 مهر 1394 / تعداد نمایش : 1325