متن کامل خبر


 
برگزاری دوره مدیریت پسماند آزمایشگاهی برای اعضاء هیأت علمی و کارشناسان دانشکده ها

خلاصه خبر: در جلسه شورای ایمنی، بهداشت و محیط زیست دانشگاه که روز شنبه دوازدهم تیرماه با حضور دکتر فتح الهی معاون پژوهشی و فناوری، دکتر جعفریان مدیر پژوهشی و امور آزمایشگاهها و سایر اعضاء شورا برگزار شد، مقرر گردید دوره مدیریت پسماند آزمایشگاهی برای اعضاء هیأت علمی و کارشناسان دانشکده های متقاضی برگزار شود.

در جلسه شورای ایمنی، بهداشت و محیط زیست دانشگاه که روز شنبه دوازدهم تیرماه با حضور دکتر فتح الهی معاون پژوهشی و فناوری، دکتر جعفریان مدیر پژوهشی و امور آزمایشگاهها و سایر اعضاء شورا برگزار شد، مقرر گردید دوره مدیریت پسماند آزمایشگاهی برای اعضاء هیأت علمی و کارشناسان دانشکده های متقاضی برگزار شود.
در ابتدای این جلسه دکتر فتح الهی ضمن تأکید بر اهمیت موضوع نگهداری حداقل مواد شیمیایی در آزمایشگاه ها، پیشنهاد برگزاری دوره های کارورزی برای دانشجویان را مطرح کرد و افزود: دانشجویان به ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در صورت تشخیص استاد راهنما قبل از شروع فعالیت آزمایشگاهی علاوه بر گذراندن دوره های ایمنی ملزم به گذراندن دوره های کارورزی زیر نظر دانشجویان متبحر و آشنا به فعالیت آزمایشگاهی شوند.
در جلسه شورای ایمنی، بهداشت و محیط زیست دانشگاه مقرر شد دوره مدیریت پسماند آزمایشگاهی برای اعضاء هیأت علمی و کارشناسان دانشکده های متقاضی برگزار گردد. همچنین مقرر گردید در خصوص جانمایی فضاهای نگهداری موقت پسماند بر اساس استانداردهای موجود و منطبق بر شیوه نامه پسماند پیگیری های لازم از دفتر فنی انجام شده و در خصوص انتخاب ظروف جمع آوری پسماند و استفاده از علائم ایمنی و هشدارهای لازم در اجرای شیوه نامه پسماند با هماهنگی دبیرخانه شورای ایمنی سازی یکسان سازی صورت بگیرد.

30 تیر 1395 / تعداد نمایش : 1004