متن کامل خبر


 
دکتر فرجی: رمز پیشرفت دانشگاهها در دنیای امروز ،در افزایش سطح تبادلات و تعاملات علمی آنها می باشد

خلاصه خبر: مدرسه تابستانی اقتصاد سیاسی مدیریت منابع طبیعی و توسعه پایدار، شهریورماه سالجاری با حضور اساتیدی از دانشگاههای ایران و آلمان به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود. از این رو دکتر سجاد فرجی دیزجی عضو هیأت علمی گروه توسعه و برنامه ریزی دانشکده مدیریت و اقتصاد و از همکاران اصلی این پروژه، در خصوص اهمیت تعاملات بین المللی و گسترش همکاری های علمی با دانشگاه های آلمان به بیان نظرات خود پرداخت .

مدرسه تابستانی اقتصاد سیاسی مدیریت منابع طبیعی و توسعه پایدار، شهریورماه سالجاری با حضور اساتیدی از دانشگاههای ایران و آلمان به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود. از این رو دکتر سجاد فرجی دیزجی عضو هیأت علمی گروه توسعه و برنامه ریزی دانشکده مدیریت و اقتصاد و از همکاران اصلی این پروژه، در خصوص اهمیت تعاملات بین المللی و گسترش همکاری های علمی با دانشگاه های آلمان به بیان نظرات خود پرداخت و گفت: گسترش همکاری های دانشگاهی با دانشگاه های کشور آلمان زمینه انتقال مؤثرتر تجربیات آنان در خصوص انرژی های تجدید پذیر را به دانشگاهها و سازمان های کشورمان فراهم می کند. از سویی با دانستن این مهم که عمر ذخایر نفتی و منابع فسیلی کشور بسیار محدود است، بنابراین نیازمند آن هستیم که با انجام سرمایه گذاری ها و مطالعات دانشگاهی مؤثر در خصوص نحوه استفاده بهینه از سوخت های فسیلی تجدید ناپذیر کشور و نیز برنامه ریزی برای جایگزین نمودن این انرژی ها با انرژی های تجدید پذیر از بروز مشکلات جدی در خصوص کمبود انرژی در کشور و در سال های آینده اجتناب کنیم.
وی رمز پیشرفت دانشگاهها در دنیای امروز را افزایش سطح تبادلات و تعاملات علمی دانست و تأکید کرد: بالابردن سطح تبادلات علمی در عرصه بین الملل رمز پیشرفت دانشگاههاست. هم افزایی کانونی برای توسعه علمی به وجود می آورد. در این راستا برپایی مدرسه زمستانی که با حضور اساتید و دانشجویان ایرانی در آلمان برگزار می شود، سبب خواهد شد علاوه بر تبادل علمی، با فضای اجرایی کشور توسعه یافته آلمان آشنا شویم و از تجارب آنان در زمینه کارگروهی و سازمان یافته دانشگاهی، نظم و دیسیپلین موجود، نحوه تعامل اساتید و دانشجویان، نحوه برگزاری سمینارها و کنفرانس ها مطلع شده و نکات بسیاری بیاموزیم.
گفتنی است مدرسه تابستانی اقتصاد سیاسی مدیریت منابع طبیعی و توسعه پایدار با همکاری دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان، پژوهشکده اقتصاد و دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه، با هدف برگزاری دوره های آموزشی و پژوهشی مشترک بین اساتید و دانشجویان دانشگاه های فیلیپس ماربورگ آلمان، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه تهران و دانشگاه فردوسی از سوم تا هفدهم شهریورماه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.
دکتر سجاد فرجی دیزجی از گروه توسعه و برنامه ریزی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس و دکتر محمد رضا فرزانگان از مرکز مطالعات خاورمیانه دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان از همکاران اصلی این پروژه می باشند.

29 تیر 1395 / تعداد نمایش : 1552