متن کامل خبر


 
بیست و هفتمین گردهمایی مدیران گروههای آموزشی دانشگاه برگزار شد

خلاصه خبر: بیست و هفتمین گردهمایی مدیران گروههای آموزشی با محوريت "مزیت های رقابتی دانشگاه تربیت مدرس در عرصه های ملی و فراملی" با حضور هیأت رئیسه دانشگاه و سخنرانان ویژه روز سه شنبه 22 تیرماه در سالن اجتماعات شهید مطهری برگزار شد.

بیست و هفتمین گردهمایی مدیران گروههای آموزشی با محوريت "مزیت های رقابتی دانشگاه تربیت مدرس در عرصه های ملی و فراملی" با حضور هیأت رئیسه دانشگاه و سخنرانان ویژه روز سه شنبه 22 تیرماه در سالن اجتماعات شهید مطهری برگزار شد.

گردهمایی مدیران گروههای آموزشی

گردهمایی مدیران گروههای آموزشی

در ابتدای این گردهمایی دکتر سعید مینایی مدیر برنامه ریزی، گسترش و بازنگری معاونت آموزشی دانشگاه در اشاره به مزیت های رقابتی دانشگاه تربیت مدرس گفت: جامعیت دانشگاه، تمرکز بر تحصیلات تکمیلی، موقعیت جغرافیایی، تربیت اعضای هیأت علمی برای دانشگاه ها و جوان بودن و چابکی نسبی دانشگاه از نظر ساختاری را می توان از جمله مزیت های رقابتی دانشگاه در عرصه ملی و فراملی برشمرد.
در ادامه رؤسای دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی و مدیران گروه های آموزشی در خصوص سرفصل هایی نظیر فعالیت های دانشگاه در راستای بین المللی شدن، جذب دانشجویان برتر و اعضای هیأت علمی توانمند، اشتغال پذیری بیشتر دانش آموختگان، کارآفرینی و مهارت محور شدن آموزش و پژوهش، استقلال دانشگاه و برخورداری از اختیارات لازم برای ایجاد مزیت های رقابتی و آزادی عمل، رقابت پذیری در سطح فردی بین اساتید، گروه ها و دانشکده ها، نوآوری، فعالیت های دانش بنیان، آموزش و پژوهش های بین رشته ای، کادرسازی برای بدنه مدیریتی کشور، توسعه امکانات و زیرساخت ها، ارتقاء رتبه دانشگاه در نظام های رتبه بندی معتبر جهانی و حضور فعال و مؤثر اعضای هیأت علمی در عرصه های بین المللی به بیان نظرات، پیشنهادها و انتقادات خود پرداخته و هیأت رئیسه دانشگاه به سؤالات آنان پاسخ دادند.

گردهمایی مدیران گروههای آموزشی

دکتر مینایی هدف از بحث و تبادل نظر در قالب پرسش و پاسخ را یافتن و ارائه عملی ترین ساز وک ارهای انگیزشی برای افزایش مزیت های رقابتی دانشگاه دانست.
بیست و هفتمین گردهمایی مدیران گروههای آموزشی دانشگاه با برگزاری میزگردی با حضور دکتر جعفر توفیقی، دکتر سعید سمنانیان، دکتر امیر البدوی، دکتر جواد صالحی و دکتر سعدان زکایی به کار خود پایان داد.

 

23 تیر 1395 / تعداد نمایش : 1295