متن کامل خبر


 
برگزاري پنج دوره موفق مدرسه علوم اعصاب به همت دانشگاه تربيت مدرس

خلاصه خبر: در نشست بيست و يكم تيرماه شوراي دانشگاه، گزارشي از تجربه موفق برگزاری مدرسه علوم اعصاب (IBRO) از سوي دکتر محمد جوان رييس گروه فيزيولوژي دانشكده پزشكي ارائه شد.

در نشست بيست و يكم تيرماه شوراي دانشگاه، گزارشي از تجربه موفق برگزاری مدرسه علوم اعصاب (IBRO) از سوي دکتر محمد جوان رييس گروه فيزيولوژي دانشكده پزشكي ارائه شد.
در اين نشست رييس گروه فيزيولوژي دانشكده پزشكي اظهار داشت: اين دوره ها با هدف توسعه و پيشرفت علوم اعصاب در سطوح مختلف برگزار مي شود.
وي با توضيحاتي در خصوص نحوه برگزاري مدرسه علوم اعصاب تاكيد كرد: در هر دوره، دانشگاههاي برگزار كننده، تاريخ تقريبي برگزاري دوره، برنامه علمي و موضوعات اصلي و تعداد كارگاههاي دوره مشخص مي شود. تمام هزينه هاي مربوط به رفت و آمد، اقامت،‌ غذا و اسكان بر عهده مدرسه علوم اعصاب است و از حدود 100 نفر كه خود را براي شركت در اين دوره ها معرفي مي كنند حدود 25 نفر انتخاب مي شوند.
دكتر جوان افزود: مدرسه علوم اعصاب به همت دانشگاه تربيت مدرس و مركز تحقيقات علوم اعصاب دانشگاه شهيد بهشتي و نيز انجمن علوم اعصاب، انجمن فيزيولوژي و فارماكولوژي و ستاد توسعه علوم و فناوري هاي شناختي برگزار مي شود. تاکنون 5 دوره آموزشی مدرسه علوم اعصاب برگزار شده است که دوره اول آن در سال 2006 برگزار گردید. در مجموعه 5 دوره، 118 دانشجو از کشورهای مختلف پذیرش شدند که حدود 61 نفر از آنان ایرانی و 57 نفر غیر ایرانی بودند که اين تعداد از کشورهای مختلف هند، پاکستان، چین، ترکیه، مالزی، نپال، مراکش، بنگلادش، نیجریه، بوتان، ویتنام و عراق پذيرش شدند.
وی خاطر نشان كرد: ما سعی می کنیم در انتخاب دانشجویان خارجی تنوع بین المللی را مد نظر قرار دهیم و پس از ورود آنها به ایران سعی می کنیم فضای فرهنگی کشور را به خوبي به آنان ارائه کنیم. همچنين اقامت خوب و دسترسي مناسب به اينترنت را نيز براي آنان در نظر مي گيريم.
وی به منافع برگزاری این دوره ها برای دانشگاه اشاره کرد و گفت: برگزاری این دوره ها سبب می شود تا بتوانيم با اساتیدی که در این دوره ها تدریس می کنند همکاری و ارتباط علمی داشته باشیم و از توان آنها در عرصه بین المللی به نفع کشور و دانشگاه بهره مند شویم.

22 تیر 1395 / تعداد نمایش : 1145