متن کامل خبر


 
برگزاری هفتمین همایش ملی مهندسی بازیافت و کاهش ضایعات محصولات کشاورزی در دانشگاه

خلاصه خبر: هفتمین همایش ملی مهندسی بازیافت و کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، نوزدهم آبان ماه سالجاری در سالن اجتماعات جابر ابن حیان دانشگاه برگزار می شود.

هفتمین همایش ملی مهندسی بازیافت و کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، نوزدهم آبان ماه سالجاری در سالن اجتماعات جابر ابن حیان دانشگاه برگزار می شود.
قطب علمی مهندسی بازیافت و کاهش ضایعات محصولات استراتژیک کشاورزی، هفتمین همایش ملی مهندسی بازیافت و کاهش ضایعات محصولات کشاورزی را با هدف ارائه دستاوردهای نوین علمی در زمینه کاهش و بازیافت ضایعات فراورده های کشاورزی، دستیابی به هدف قانون توسعه کشور مبنی بر کاهش ضایعات فراورده های کشاورزی، شناخت ابعاد و عوامل تاثیر گذار بر ضایعات و نیز نوع و طبیعت آن، افزایش آگاهی و اطلاع عموم بویژه مسئولین، سیاستگذاران و برنامه ریزان کشور و جلب حمایت و همکاری سیاستگذاران و مدیران دولتی از ایده‌های جدید در بخش کاهش و بازیافت ضایعات فراورده های کشاورزی نوزدهم آبانماه سالجاری در سالن اجتماعات جابرابن حیان دانشگاه برگزار می کند.
محورهای این همایش شامل: مدیریت تولید و کاهش ضایعات، روش های بازیافت و استفاده از پسماندهای کشاورزی، مصرف بهینه آب در تولید و فرآوری محصولات کشاورزی، نقش کشاورزی دقیق و مکاترونیک در کاهش ضایعات، بررسی چگونگی بروز ضایعات کمی/ کیفی، نقش مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در کاهش ضایعات، روش های اندازه گیری و متدولوژی برآورد میزان ضایعات کشاورزی، بررسی مقاوت محصولات در برابر افت کیفی، نقش کاشت گلخانه ای در کاهش ضایعات و جلوگیری از هدر رفت آب، سامانه های تولید انرژی از پسماندهای کشاورزی، مدلسازی ضایعات و مطالعات جنبه های اقتصادی و تولید محصولات با ارزش افزوده، فرا سودمند و غذا- دارو از ضایعات می باشد.
بر اساس اعلام دبیر خانه همایش، آخرین مهلت ثبت نام و ارسال مقالات 26 شهریورماه است. علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت همایش به آدرس www.solap.modares.ac.ir مراجعه نمایند.

14 تیر 1395 / تعداد نمایش : 2290