متن کامل خبر


 
انتصاب سرلشگر باقری به ریاست ستاد کل نیروهای مسلح

خلاصه خبر: رهبر انقلاب اسلامی در حکمی سردار سرلشکر پاسدار دکتر محمدحسین باقری؛ عضو شورای قطب علمی جغرافیای سیاسی دانشگاه را به ریاست ستاد کل نیروهای مسلح منصوب کردند.

رهبر انقلاب اسلامی در حکمی سردار سرلشکر پاسدار دکتر محمدحسین باقری؛ عضو شورای قطب علمی جغرافیای سیاسی دانشگاه را به ریاست ستاد کل نیروهای مسلح منصوب کردند.
متن حکم فرمانده معظم کل قوا به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سردار سرلشکر پاسدار محمدحسین باقری

با توجه به انتقال سردار سرلشکر بسیجی دکتر سیّد حسن فیروزآبادی به جایگاه مشاورت عالی فرماندهی کلّ نیروهای مسلح، و نظر به خدمات شایسته و تجارب ارزنده جناب‌عالی در دوران دفاع مقدس و پس از آن به‌ویژه در مسئولیت‌های ستاد کل و قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص)، شما را به ریاست ستاد کل نیروهای مسلح منصوب می‌کنم.
با تمسک و امید به عنایات الهی، ارتقاء توانمندی‌ها و آمادگی‌های دفاعی امنیتی نیروهای مسلح و بسیج مردمی و امکان پاسخگویی به‌موقع و مؤثر به هر سطح و نوع از تهدیدات متوجّه به نظام جمهوری اسلامی ایران با عمل انقلابی مورد انتظار است.
از تلاشهای مخلصانه و مدبّرانه سردار سرلشکر بسیجی دکتر فیروزآبادی از ابتدا تا کنون در این مسئولیت مهم قدردانی و تشکر می‌کنم.
دوام توفیقات همگان را از خداوند متعال مسئلت می‌کنم.
سیّد علی خامنه‌ای
۸/ تیر ماه/ ۹۵

گفتنی است سرلشکر دکتر محمد حسین باقری افشردی عضو شورای قطب علمی جغرافیای سیاسی دانشگاه و برادر شهید حسن باقری (غلامحسین افشردی) است. سرلشگر باقری در سال 88 به درجه سرلشکری نائل آمد و در سوابق خود معاونت اطلاعات و عملیات ستاد کل نیروهای مسلح را نیز بر عهده داشته است. وی پیش از این انتصاب، ریاست اداره ارکان و امور مشترک ستاد کل نیروهای مسلح را عهده‌دار بود.
سرلشگر فیروزآبادی رییس پیشین ستاد کل نیروهای مسلح نیز با حکم فرمانده کل قوا به عنوان مشاور عالی ایشان منصوب شد.

9 تیر 1395 / تعداد نمایش : 1493