متن کامل خبر


 
دانشگاه تربیت مدرس میزبان اساتید دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان

خلاصه خبر: مدرسه تابستانی اقتصاد سیاسی مدیریت منابع طبیعی و توسعه پایدار ، شهریورماه سالجاری با حضور اساتیدی از دانشگاه های ایران و آلمان به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.

مدرسه تابستانی اقتصاد سیاسی مدیریت منابع طبیعی و توسعه پایدار ، شهریورماه سالجاری با حضور اساتیدی از دانشگاه های ایران و آلمان به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود.
دکتر سجاد فرجی دیزجی عضو هیأت علمی گروه توسعه و برنامه ریزی دانشکده مدیریت و اقتصاد و از همکاران اصلی این پروژه، هدف از برگزاری این مدرسه تابستانی را در راستای افزایش سطح همکاری های علمی و بین المللی با دانشگاه های خارج کشور دانست و گفت: در ادامه گشایش تعاملات بین المللی، سازمان تبادلات علمی آلمان (DAAD) برای همکاری دانشگاه های دو کشور فراخوان داد. طرح مشترک ارائه شده توسط دانشگاه های تربیت مدرس، تهران، فردوسی مشهد و دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان مورد تصویب این سازمان قرار گرفت و دانشگاه تربیت مدرس به دلیل فضا و ویژگی های مطلوبی که از آن برخوردار بود برای میزبانی انتخاب شد.
وی در تشریح برنامه های این مدرسه اظهار داشت: 12 دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به همراه 4 عضو هیأت علمی از دانشگاه فیلیپس ماربورگ آلمان به ایران سفر می کنند و ما در هفته اول میزبانی پنل های تخصصی علمی، جلسات سخنرانی، بحث و گفتگو، تبادل علمی و پرسش و پاسخ را با حضور اساتید دانشگاه های تهران، علامه طباطبایی، تربیت مدرس و فیلیپس ماربورگ و دانشجویان ایرانی و خارجی برگزار می کنیم و در هفته دوم برنامه های بازدید از برخی سازمان های مرتبط با مباحث سیاست های اقتصادی و انرژی نظیر مرکز آمار، بانک مرکزی، سازمان محیط زیست و ... را با هدف آشنایی با مسئولین و سازمان های اجرایی برنامه ریزی کرده ایم. در نهایت بازدید از شهرهای اصفهان و ابیانه برای شناخت بیشتر فرهنگ و تاریخ ایران در برنامه مدرسه تابستانی قرار گرفته است.
گفتنی است دانشگاه ماربورگ : Philipps-Universität Marburg با نام کامل فیلیپس اونیورسیتِت ماربورگ (Philipps-Universität Marburg) در سال ۱۵۲۷ توسط فیلیپس یکم هسه به عنوان دانشگاه پروتستان در ماربورگ تأسیس شد. این دانشگاه یکی از قدیمی‌ترین دانشگاههای آلمان محسوب می شود و تعداد دانشجویان آن  ۲۵۰۰۰ نفر است.

6 تیر 1395 / تعداد نمایش : 2639