متن کامل خبر


 
دانشگاه، عهده‌دار تولیت علمی توسعه پایدار است

خلاصه خبر: قائم مقام وزير علوم در مراسم جشن استقبال از دانشجویان جدید دانشگاه، بر نقش مهم دانشگاهها در توليت علمي توسعه پايدار كشور تاكيد كرد.

قائم مقام وزير علوم در مراسم جشن استقبال از دانشجویان جدید دانشگاه، بر نقش مهم دانشگاهها در توليت علمي توسعه پايدار كشور تاكيد كرد.

دکتر محمد سعيد تسلیمی در سخناني اظهار داشت: دانشگاه، عهده‌دار تولیت علمی برای توسعه پایدار بوده و دانشجو استمراردهنده این تولیت است.
وي با اشاره به هدف تشکیل دانشگاه تربیت مدرس گفت: وظیفه دانشگاه تربیت مدرس تربیت اعضای هیات علمی برای همه دانشگاه‌ها البته با اولویت مناطق محروم بوده است، اما در موقعیتی که قرار داریم فعلا این امر به اشباع رسیده و به شدت گذشته نیاز به تقویت استاد نداریم.
وی ادامه داد: بنابراین اشتغال را نباید تنها از رهگذر تدریس جست‌وجو کرد و در این راستا لازم است توجه بیشتری به پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد، گردش کار ارتباط دانشگاه، صنعت و دولت شود.

جشن آغاز سال تحصیلی دانشگاه تربیت مدرس

دکتر تسلیمی با بیان اینکه سال تحصیلی جدید دارای حساسیت بیشتری است، توضیح داد: به دليل موفقیت ایران در مذاکرات 1+5، سال تحصیلی جدید اهمیت و حساسیت بیشتری دارد. همچنين امسال انتخابات مجلس شوراي اسلامي برگزار مي شود كه دانشگاه همواره در شكل گيري آن نقش داشته است.
قائم مقام وزیر علوم، در پایان با تاکید بر اینکه موفقیت در مذاکرات 5+1 آغاز دیپلماسی علمی کشور است، گفت: دیپلماسی علمی کشورها باید در دانشگاه‌ها توسعه یابد و توجه شود که منظور از دیپلماسی علمی فقط تبادل استاد و دانشجو نیست، بلکه حضور عالمانه همه دانشگاهيان کشور در صحنه علمی جهان است.

15 مهر 1394 / تعداد نمایش : 1099