متن کامل خبر


 
برگزاری محفل انس با قرآن و افطار آسمانی با حضور دانشجویان بورسیه غیر ایرانی

خلاصه خبر: گردهمایی دانشجویان غیر ایرانی دانشگاههای تهران با حضور 500 دانشجوی غیر ایرانی بورسیه و در واپسین روز بهار سال 1395 در سالن شهید چمران دانشگاه برگزار شد.

گردهمایی دانشجویان غیر ایرانی دانشگاههای تهران با حضور 500 دانشجوی غیر ایرانی بورسیه و در واپسین روز بهار سال 1395 در سالن شهید چمران دانشگاه برگزار شد.
در این مراسم که با حضور رییس دانشگاه، اعضای هیات رییسه،حجت الاسلام رحمانی رئیس کار گروه فرهنگی سازمان امور دانشجویان ، مدیر کل بورس دانشجویان خارج وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و ... برگزار شد، دكتر احمدي رییس دانشگاه در سخناني ضمن خير مقدم به دانشجويان غير ايراني حاضر در سالن اظهار داشت: دانشگاه تربيت مدرس يكي از دانشگاههاي برتر ايران مي باشد كه در مقطع كارشناسي ارشد و دكتري دانشجو مي پذيرد و با برنامه ريزي هاي صورت گرفته ما افزايش چشمگيري در پذيرش دانشجويان خارجي خواهيم داشت و قرار است از سال آينده ميلادي علاوه بر دوره هاي كارشناسي ارشد و دكتري كه به زبان فارسي برگزار مي شود، دوره هايي به زبان انگليسي در مقاطع تحصيلات تكميلي برگزار كنيم تا دانشجويان خارجي بتوانند در كوتاه ترين مدت اين دوره ها را طي نمايند.

دانشجویان بورسیه غیر ایرانی

وي افزود: ما مايل هستيم در دانشگاه كه محيط علم و ادب و فرهنگ و تمدن اسلامي است دانشجويان بين المللي از تمامي كشورها چه كشورهاي همجوار و همسايه اسلامي و چه ساير كشورها جذب نماييم.
دكتر احمدي ضمن تبريك ميلاد امام حسن مجتبي(ع) تاكيد كرد: اميدوارم پيام صلح و دوستي كه با نام امام حسن(ع) به ذهن ما مي آيد پيامي براي نزديكي همه ملت ها و كشورهاي اسلامي و كشورهاي جهان باشد.
گفتنی است این مراسم همه ساله به همت سازمان امور دانشجویی وزارت علوم، اعضای کارگروه مرکز جذب و شورای بورس در بخش دانشجویان غیر ایرانی برگزار می شود و معاونت دانشجویی دانشگاه در این مراسم مشارکت می کند.

دانشجویان بورسیه غیر ایرانی

 

1 تیر 1395 / تعداد نمایش : 2441