متن کامل خبر


 
دانشگاه تربیت مدرس توانسته است راه صد ساله را 33 ساله طی کند

خلاصه خبر: مراسم جشن آغاز سال تحصيلي و تقدير از پذيرفته شدگان ممتاز دانشگاه صبح امروز چهاردهم مهرماه با حضور قائم مقام وزير علوم، هيات رييسه، مسئولان و دانشجويان در مجموعه ورزشي دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم دكتر جلالي معاون آموزشي دانشگاه با معرفي كوتاهي از دانشگاه تربيت مدرس اظهار داشت: دانشگاه تربيت مدرس دانشگاهي پيشرو در حوزهآموزش، توليد و ترويج علم نافع و گسترش مرزهاي دانش و فناوري در مقياس جهاني و بين المللي است.
وی با اشاره به سابقه شکل‌گیری دانشگاه گفت: ایده تشکیل دانشگاه تربیت مدرس به دلیل نیازی که در بدو انقلاب اسلامی احساس می‌شد در سال 59 مطرح شد و در سال 60 اساسنامه آن نوشته شد و در نهایت در سال 61 پذیرش دانشجو در این دانشگاه صورت گرفت. سال 64 اولین دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شدند.

جشن آغاز سال تحصیلی دانشگاه تربیت مدرس

معاون آموزشی دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه 4 نفر از وزیران دولت یازدهم دانشجوی این دانشگاه بوده‌اند، گفت: دانشگاه تربیت مدرس توانسته است راه 100 ساله را 33 ساله طی کند. این دانشگاه دارای 17 دانشکده، بیش از 15 مرکز پژوهشی و تحقیقاتی، 171 رشته در مقطع کارشناسی ارشد، 131 رشته در مقطع دکتری، 679 عضو هیات علمی است.
جلالی ادامه داد: آمار دانشجویان شاغل به تحصیل مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تربیت مدرس حدود 6900 و آمار دانشجویان دکترای شاغل به تحصیل این دانشگاه حدود 3600 نفر است. همچنین این دانشگاه از سال 83 اقدام به پذیرش دانشجوی غیرایرانی کرده و اکنون 120 دانشجوی غیرایرانی از 18 کشور جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
وي به اقدامات اجرايي آتي دانشگاه اشاره كرد و گفت: ارتقاي كيفي فعاليت هاي آموزشي وپژوهشي، توسعه متوازن كمي و كيفي، تدوين برنامه راهبردي دانشگاه، جذب استادان برجسته و توسعه پرديس بين الملل از جمله برنامه هاي آتي دانشگاه مي باشد.
معاون آموزشی دانشگاه در پایان اظهار کرد: امیدوارم فارغ‌التحصیلان این دانشگاه به جای اینکه کارجو باشند، خود کارآفرین باشند.

15 مهر 1394 / تعداد نمایش : 1078