متن کامل خبر


 
تشريح برنامه ها و فعاليت هاي مركز كارآفريني دانشگاه

خلاصه خبر: رييس مركز كارآفريني دانشگاه در نشست شوراي دانشگاه بيست و چهارم خرداد ماه به تشريح فعاليت ها و برنامه هاي اين مركز و شبكه كارآفريني دانشگاه پرداخت.

رييس مركز كارآفريني دانشگاه در نشست شوراي دانشگاه بيست و چهارم خرداد ماه به تشريح فعاليت ها و برنامه هاي اين مركز و شبكه كارآفريني دانشگاه پرداخت.
دكتر سيد حميد خداداد حسيني گزارشي از برنامه ها و فعالیت هاي مرکز کارآفرینی دانشگاه ارائه نمود.
رييس مركز كارافريني دانشگاه اظهار كرد: فعاليت هاي مركز كارآفريني در سه بخش آموزشي،‌ پژوهشي و ترويجي صورت مي گيرد كه در سال 94 ما 16 دوره آموزشي را براي 670 نفر از دانشجويان و اساتيد برگزار كرديم. همچنين براي واحدهاي مستقر در مركز رشد و پارك علم و فناوري نيز 18 دوره با حضور 270 نفر برگزار نموديم.
وي به ارائه توضيحاتي در خصوص فعاليت هاي ترويجي و پژوهشي مركز كارافريني پرداخت. دكتر خداداد حسيني همچنين برنامه هاي اين مركز در سال 1395 را نيز تشريح كرد.
وي در ادامه با توضيحاتي در خصوص شبكه كارآفريني دانشگاه تصريح كرد: اين شبكه از سه سال قبل راه اندازي شده است و هدف از ايجاد اين شبكه ايجاد ارتباط ميان صاحبان ايده و سرمايه گذاران و پيمانكاران است.
در ادامه مهندس امير احمدي كارشناس مركز كارآفريني توضيحات مبسوطي را در خصوص معرفي شبكه كارآفريني و اقدامات انجام شده در اين شبكه ارائه نمود.
وي رشد و گسترش کارآفرینی در کشور، توانمندسازی دانشگاهیان و شرکت‏ها در حوزه کسب‏وکار، ارتباط هدفمند و موثر صنعت با دانشگاه، هدایت دانشجویان به انجام پژوهش‏های کاربردی و قابل تجاری‏سازی، جذب سرمایه‏گذاران جهت سرمایه‏گذاری در شرکت‏های دانش‏بنیان و بهره‏گیری شرکت‏ها و صنایع از جریان متخصصین و مشاوران دانشگاهی را از جمله اهداف و خروجی های شبكه كارآفريني عنوان كرد.
وي تصريح كرد: شرکت‏های دانش‏بنیان دانشگاهی می‏توانند پس از ثبت طرح‏های خود در شبکه کارآفرینی کشور، از خدمات مطالعات امکان‏سنجی تولید بهره گرفته و در صورت دارا بودن پتانسیل رشد، از خدمات تجاری‏سازی و سرمایه‏گذاری شبکه کارآفرینی کشور بهره مند گردند. این خدمات با حضور سرمایه‏گذاران ویژه و در چارچوب تفاهم‏نامه تدوین شده، محقق خواهد شد.

26 خرداد 1395 / تعداد نمایش : 1250