متن کامل خبر


 
حمايت ستاد توسعه علوم و فناوري شناختي از محققان وپژوهشگران

خلاصه خبر: ستاد توسعه علوم و فناوري شناختي به عنوان يك مجموعه حمايتي به منظور تقويت و گسترش اين حوزه، بر اساس آيين نامه هاي خود از دانشگاهيان و دانشجويان حمايت مي كند.

ستاد توسعه علوم و فناوري شناختي به عنوان يك مجموعه حمايتي به منظور تقويت و گسترش اين حوزه، بر اساس آيين نامه هاي خود از دانشگاهيان و دانشجويان حمايت مي كند.
علوم و فناوري هاي شناختي به عنوان يك از دانش ها و فناوري هاي نوين عصر حاضر حوزه اي است ميان رشته اي كه سعي بر كشف اسرار مغز، ذهن و كاركردهاي شناختي انسان دارد كه از زير مجموعه هاي علوم اعصاب، روانشناسي شناختي، زبانشناسي شناختي، هوش مصنوعي و فلسفه ذهن تشكيل شده است.
تصويب سند راهبردي توسعه علوم و فناوري هاي شناختي و تشكيل ستاد توسعه علوم و فناوري هاي شناختي ، بستر قانوني و تشكيلاتي لازم را براي توسعه اين دانش نو در كشورمان فراهم ساخته است و اين ستاد به عنوان يك مجموعه حمايتي به منظور تقويت و گسترش اين حوزه، بر اساس آيين نامه هاي خود از دانشگاهيان و دانشجويان حمايت مي كند.
اين حمايت ها شامل طرح هاي پژوهشي،‌پايان نامه هاي دكتري و كارشناسي ارشد، مقالات پژوهشي و ترويجي ، كارگاهها و همايش ها، تاسيس آزمايشگاه ها، ‌تاليف و ترجمه كتاب، فرصت هاي مطالعاتي، حضور اساتيد خبره در كنگره بين المللي مرتبط با علوم و فناوري هاي شناختي مي باشد.
با توجه به ماهیت این حوزه و شرایط کشور، حمایت‌های ستاد به گونه‌ای طراحی شده‌اند که علاوه بر پشتیبانی از فعالیت‌های علمی محققان و استادان متخصص در علوم و فناوری‌های شناختی، موجبات مهاجرت علمی محققان رشته‌های مربوطه به این حوزه نیز فراهم شود.
محققان، اساتيد و دانشجويان مي توانند جهت اطلاع از چگونگي حمايت ها و فراخوان هاي ستاد توسعه علوم و فناوري هاي شناختي به سايت اين ستاد به آدرس http://cogc.ir مراجعه نمايند.

23 خرداد 1395 / تعداد نمایش : 1342