متن کامل خبر


 
دانشگاه تربيت مدرس در ميان10 دانشگاه برتر در تولید علم نانو

خلاصه خبر: بر اساس اعلام رییس بخش علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شیراز، دانشگاه تربيت مدرس با 280 مقاله در حوزه نانو در سال 2014 در ميان 10 دانشگاه برتر كشور در توليد علم نانو قرار دارد.

بر اساس اعلام رییس بخش علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شیراز، دانشگاه تربيت مدرس با 280 مقاله در حوزه نانو در سال 2014 در ميان 10 دانشگاه برتر كشور در توليد علم نانو قرار دارد.
رییس بخش علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شیراز با بیان این که ایران با تولید 2 هزار و 431 مقاله رتبه ششم جهان را در حوزه نانو فناوری کسب کرده است، گفت: متوسط تعداد استناد به هر مقاله از جمهوری اسلامی ایران در سال 2014 میلادی 4.7 و تعداد ثبت اختراعات محققان ایرانی در دفتر ثبت آمریکا در سال 2015 میلادی 13 اختراع بوده است.
دکتر جعفر مهراد با بیان این که پایگاه استنادی ISI آخرین تولیدات علمی و اختراعات نانو فناوری را در سال 2016 میلادی منتشر کرد، افزود: بر اساس این گزارش ایران با تولید 2 هزار و 431 مقاله رتبه ششم جهان را به خود اختصاص داده است و كشورهاي چين، آمريكا،‌ هند،‌كره جنوبي و آلمان رتبه هاي اول تا پنجم را دارا مي باشند.
رییس بخش علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شیراز با تاکید بر این که در تولید مقالات علمی در حوزه نانو فناوری سازمان‌ها و موسسات علمی مختلفی تلاش می‌کنند، گفت: دانشگاه ازاد اسلامي، دانشگاه تهران،‌ دانشگاه صنعتي اصفهان، دانشگاه اميركبير، دانشگاه صنعتي شريف، دانشگاه تربيت مدرس، دانشگاه كاشان، دانشگاه تبريز،‌دانشگاه پيام نور و دانشگاه رازي كرمانشاه به ترتيب بالاترين توليدات علمي را در حوزه نانو در سال 2014 داشته اند.

22 خرداد 1395 / تعداد نمایش : 2813