متن کامل خبر


 
امضاء تفاهم نامه همکاری در اولین نشست فرهنگی ادبی ایران و کره جنوبی

خلاصه خبر: دانشکده علوم انسانی و دانشگاه سئول در اولین روز از نشست فرهنگی ادبی ایران و کره جنوبی به منظور گسترش ارتباطات علمی، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

دانشکده علوم انسانی و دانشگاه سئول در اولین روز از نشست فرهنگی ادبی ایران و کره جنوبی به منظور گسترش ارتباطات علمی، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.
اولین نشست فرهنگی ادبی ایران و کره جنوبی روز یک شنبه نوزدهم اردیبهشت ماه با حضور دکتر غلامحسین زاده رئیس دانشکده علوم انسانی، اساتید دانشگاه سئول و اعضاء هیأت علمی گروه های آموزشی زبان فرانسه، زبان و ادبیات فارسی، فلسفه، روابط بین الملل و تربیت بدنی در سالن اجتماعات دکتر میرحسنی آغاز به کار کرد و در نخستین روز از این نشست دو روزه تفاهم نامه همکاری به امضاء طرفین رسید.
دکتر غلامحسین زاده در ابتدای این مراسم از توسعه روابط بین المللی با دانشگاه های خارجی به عنوان یکی از اهداف دانشکده علوم انسانی نام برد و گفت: دانشکده علوم انسانی ضمن پیشبرد برنامه های خود همواره توسعه روابط با دانشگاه های دیگر کشورها را پیگیری می کند. اهمیت توسعه روابط بین المللی برای دانشکده علوم انسانی به حدی است که منتظر دانشگاه جهت بستن قرارداد و تفاهم نامه با دانشگاه های خارجی نمی ماند و به صورت بین دانشکده ای با دانشکده های خارجی همکاری می کند. در همین راستا با برخی دانشکده های دانشگاه کره موافقت نامه هایی را امضاء کرده ایم و مطابق آنها همکاری را ادامه می دهیم.

امضاء تفاهم نامه همکاری

رئیس دانشکده علوم انسانی در ادامه به ایجاد روابط بین المللی از سطح گروه ها اشاره کرد و افزود: ویژگی نشست فرهنگی ادبی ایران و کره جنوبی در این است که روابط از سطح گروه ها آغاز شد و مسئولین دانشکده در واقع نقش تسهیل کننده و سازمان دهنده این ارتباط را ایفا کردند. روابطی از این دست از پایه های محکمی برخوردار است و از آنجایی که خیلی متکی به مسئولان نیست با تغییر مسئولین دچار کمی و کاستی نمی شود.
پروفسور کیم سونگ دو نماینده ارشد دانشگاه کره نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران گفت: در ابتدای ورود به ایران دریافتیم که آنچه برخی رسانه ها سعی می کنند از کشور ایران ارائه دهند، توهماتی بیش نیست و یک نیمروز کافی بود تا به حقیقت پی ببریم.
وی افزود: هدف از این نشست، تقویت روابط بین المللی آکادمیک بین دو دانشگاه است. امروز قدم بزرگی برای آینده دو کشور ایران و کره جنوبی برداشته شد و امیدوارم که این روابط تداوم یابد و در حیطه های فکری و علمی مثمر ثمر واقع شود.

 

20 اردیبهشت 1395 / تعداد نمایش : 2215