متن کامل خبر


 
شيوه نامه ارزیابی جامع دانشجویان دکتری تصويب شد

خلاصه خبر: نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس، معاونان و روساي دانشكده ها سيزدهم ارديبهشت ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.

نشست شوراي دانشگاه با حضور رييس، معاونان و روساي دانشكده ها سيزدهم ارديبهشت ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.
در اين نشست دكتر احمدي رييس دانشگاه با اشاره به مراسم برگزار شده در دانشگاه طي دو هفته اخير اظهار كرد: مسجد دانشگاه و نهاد رهبري مراسم با شكوه و معنوي اعتكاف را به خوبي برگزاركردند كه اين بركت و شجره اي است كه از دانشگاه تربيت مدرس و مسجد دانشگاه برخاسته و در همه دانشگاههاي تهران شاخ و برگش گسترده شده كه ان شاالله آثار و بركات خوبي براي همه دانشگاهيان داشته باشد.
وي همچنين به برگزاري مرحله دوم انتخابات مجلس شوراي اسلامي اشاره كرد و گفت: اميدواريم مجلس آينده در زمينه امور مربوط به دانشگاه و فرهيختگان بتواند حلال مشكلات باشد و براي كشور تصميمات موثري را اتخاذ نمايد.
وي به برگزاري همايش ارزيابي كيفيت نظام هاي دانشگاهي در دانشگاه نيز اشاره و تصريح كرد: اين همايش در سطح بسيار مطلوبي با حضور متخصصان و كارشناسان امر برگزار شد و اميدواريم اين همايش هاي ملي هر چه بيشتر در جامعه برگزار شود تا اصالت دانشگاه مولود انقلاب و متعهد و ارزشي و حاصل از فرهنگ انقلاب اسلامي بيش از پيش نمايان شود.
وي همچنين از برگزاري مراسم بزرگداشت دكتر آيينه وند خبر داد و گفت: اين مراسم به مناسبت سالگرد درگذشت اين استاد فرزانه برگزار مي شود و بر اساس تصويب شوراي فرهنگي دانشگاه قرار بر اين شد تا سالن كتب مرجع در كتابخانه مركزي به نام استاد آيينه وند نام گذاري شود.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با تاييد سخنان دكتر فلاح رفيع در خصوص معضل افت كتابخواني در كشور اظهار داشت: كاهش كتابخواني و به ويژه كتابخواني عميق و طولاني از مسائل و معضلات امروز جامعه ماست و اينكه ما كمتر به فكر درك و فهم مطالب و مطالعه عميق هستيم كه در اين زمينه انجمن علمي ترويج كتابخواني در دانشگاه تاسيس شده است كه ان شاالله بتواند در جهت اشاعه فرهنگ مطالعه با كمك و همت اعضاي هيات علمي به عنوان مهم ترين الگوي دانشجويان گام هاي موثري بردارد.
در ادامه اعضاي شورا در خصوص عدم انتقال صحيح و سريع فناوري از دانشگاه به جامعه و لزوم آشنايي اعضاي هيات علمي با واقعيت هاي رشته تخصصي خود، برگزاري امتحان كتبي آزمون دكتري در هفته جاري و شيوه ثبت نام دانشجويان براي آزمون دكتري مطالبي را عنوان كردند.
در ادامه دكتر كلباسي مدير آموزشي دانشگاه به ادامه بررسي شیوه نامه ارزیابی جامع دانشجویان دکتری پرداخت.
وي در خصوص برخي از تغييرات در مواد و تبصره هاي اين شيوه نامه از جمله در زمينه مواد آزمون كتبي، اعضاي تشكيل دهنده كميته برگزاري آزمون، زمان برگزاري آزمون جامع و ... مطالبي را عنوان كرد و اعضاي شورا نيز به بحث و بررسي مواد اين شيوه نامه پرداختند.
در ادامه پس از بحث و بررسي كليات شيوه نامه ارزیابی جامع دانشجویان دکتری، با اكثريت آرا به تصويب رسيد و مقرر شد در خصوص بخشي از موارد آن، مديريت آموزشي دانشگاه ، كارشناسي هاي لازم را انجام دهد.
در ادامه دكتر شريفي كيا مدير دفتر پژوهش هاي كاربردي به توضيحاتي در خصوص اجرای مجموعه آئین نامه های پژوهش های کاربردی پرداخت.
وي اظهار داشت: تغييرات اين آيين نامه مربوط به تغيير در نرخ بالاسري و اضافه شدن يك تبصره براي دريافت حمايت هاي گرنتي دانشگاه است.
در ادامه پس از توضيحات دكتر شريفي كيا و بحث و بررسي اعضاي شورا و اعمال پاره اي از تغييرات، آيين نامه پژوهش هاي كاربردي به تصويب رسيد.

19 اردیبهشت 1395 / تعداد نمایش : 1452