متن کامل خبر


 
امیردریادار سیاری: خلیج فارس خانه ما است، با اقتدار کامل در آن حضور داریم

خلاصه خبر: امیر دریادار دکتر حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در جلسه سخنرانی که روز سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ماه در دانشگاه برگزار شد بر حضور مقتدرانه ایران در خلیج فارس تأکید کرد.

امیر دریادار دکتر حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در جلسه سخنرانی که روز سه شنبه چهاردهم اردیبهشت ماه در دانشگاه برگزار شد بر حضور مقتدرانه ایران در خلیج فارس تأکید کرد.
در این جلسه که به مناسبت روز ملی خلیج فارس به همت قطب علمی جغرافیای سیاسی و با موضوع "نقش نیروی دریایی راهبردی در تامین امنیت و منافع ملی جمهوری اسلامی ایران" برگزار شد، فرمانده نیروی دریایی ارتش سواحل مکران را مهمترین منطقه در سواحل دریایی کشور عنوان کرد و گفت: دریا قدرت‌ساز است و این خواسته استکبار است که ما از دریا دور شویم. اکثر شهرهای مهم دنیا در کنار دریا قرار دارد، اما ایران هیچ شهر مهمی در کنار دریا ندارد و در سواحل مکران اصلا آبادانی وجود ندارد.
امیر دریادار سیاری تصریح کرد: ارتقاء توان نیروی دریایی ارتش برای حضور در آب های دوردست و بین المللی اهمیت دارد و توان و قدرت ما باید به اندازه ای باشد که اگر درگیری پیش آمد، بتوانیم در اقیانوس ها حاضر شویم؛ چون استراتژی دشمن دور ایستا و در دریای عمان نخواهد ماند.
وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از میان ۱۵ همسایه خود با ۱۲ کشور مرز مشترک دریایی دارد، افزود: این مسئله اهمیت دریا را برای کشور ما نشان می دهد.

امیردریادار سیاری

فرمانده نیروی دریایی ارتش منطقه غرب آسیا را یکی از مناطق مهم دنیا عنوان کرد و ادامه داد: جایگاه ایران در این منطقه اهمیت دارد. ایران در تمام نظریه های ژئوپلیتیک بازیگر اصلی منطقه است. ما از طریق دریای عمان می توانیم در همه جای جهان حضور پیدا کنیم و هیچ کس نمی تواند مانع از حضور ما شود.
امیردریادار سیاری تأکید کرد: منطقه، مال ما است و خلیج فارس خانه ما است؛ با اقتدار کامل در آن حضور داریم .

15 اردیبهشت 1395 / تعداد نمایش : 1344