متن کامل خبر


 
هيأتي دانشگاهي از وزارت تحصیلات عالی افغانستان از دانشگاه بازديد كردند

خلاصه خبر: هيأتي دانشگاهي از وزارت تحصیلات عالی افغانستان، چهاردهم ارديبهشت ماه با حضور در دانشگاه با رييس و معاونان دانشگاه ديدار و از بخش هاي مختلف دانشگاه بازديد كردند.

هيأتي دانشگاهي از وزارت تحصیلات عالی افغانستان، چهاردهم ارديبهشت ماه با حضور در دانشگاه با رييس و معاونان دانشگاه ديدار و از بخش هاي مختلف دانشگاه بازديد كردند.
در اين نشست رييس دانشگاه، معاونان آموزشي، فرهنگي و دانشجويي دانشگاه، معاون امور دانشجويان وزارت تحصيلات عاليه افغانستان، رييس دانشگاهها و موسسات تحصيلات خصوصي وزرات تحصيلات عاليه افغانستان، رييس روابط بين الملل و تنظيم بورس هاي وزرات تحصيلات عاليه افغانستان ،‌ مسئول بورسيه هاي قاره آسيا و آفريقاي اداره كل روابط فرهنگي وزرات امور خارجه افغانستان، سفير افغانستان در ايران و نيز كارشناسان دفتر همكاري هاي علمي و بين المللي از دانشگاه و وزارت علوم حضور داشتند.
در ابتداي اين نشست دكتر احمدي رييس دانشگاه ضمن معرفي اجمالي از دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه تربيت مدرس يك دانشگاه برآمده از تفكر، ‌توانمندي و استقلال علمي متكي بر آرمان هاي انقلاب اسلامي است و امروز در زمينه تحصيلات تكميلي در كشور بسيار موفق هستيم.
وي افزود: يكي از رسالت هاي دانشگاه ما همكاري با كشورهاي برادر و دوست همسايه همچون افغانستان است و در حال حاضر حدود 72 نفر از دانشجويان خارجي ما را دانشجويان افغانستاني تشكيل مي دهند.

هيأتي دانشگاهي از وزارت تحصیلات عالی افغانستان

وي تصريح كرد: ما همواره از دانشجويان افغاني شاغل به تحصيل در دانشگاه هوشمندي،‌ تلاشگري، موفقيت، صداقت و امانت را ديده ايم و دانشجويان افغانستاني همواره از بهترين دانشجويان خارجي ما بوده اند.
در ادامه دكتر بري صديقي معاون امور دانشجويان وزارت تحصيلات عاليه افغانستان به توضيحاتي در خصوص وضعيت آموزش عالي و دانشگاه هاي افغانستان پرداخت و براي برقراري ارتباط و همكاري بيشتر با دانشگاهاي ايران به ويژه دانشگاه تربيت مدرس اعلام آمادگي كرد.
در ادامه معاونان آموزشي،‌ دانشجويي و فرهنگي در خصوص ميزان شهريه دانشجويان خارجي در ايران، تعداد دانشجويان و دانش آموختگان افغانستاني در ايران و نزديكي فرهنگ و دين و زبان دو كشور ايران و افغانستان مطالبي را عنوان كردند.
در پايان هيات افغانستاني به همراه هيات رييسه و مسئولان دانشگاه از آزمايشگاههاي دانشكده علوم زيستي بازديد كردند.

15 اردیبهشت 1395 / تعداد نمایش : 1369