متن کامل خبر


 
از اعضاي هيات علمي برتر و كارگران تلاشگر دانشكده كشاورزي تقدير شد

خلاصه خبر: مراسم جشنی به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده كشاورزي به منظور گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت علی علیه السلام، روز استاد، روز جهانی کار و کارگر و نیز نزدیک شدن به مبعث پیام آور صلح و دوستی حضرت محمد مصطفی(ص)، هشتم ارديبهشت ماه در این دانشكده برگزار گردید.

مراسم جشنی به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده كشاورزي به منظور گرامیداشت میلاد باسعادت حضرت علی علیه السلام، روز استاد، روز جهانی کار و کارگر و نیز نزدیک شدن به مبعث پیام آور صلح و دوستی حضرت محمد مصطفی(ص)، هشتم ارديبهشت ماه در این دانشكده برگزار گردید.
در این مراسم دکتر علی اصغر طالبی رييس دانشكده كشاورزي ضمن تبریک ایام ماه رجب و ميلاد اميرالمومنين علي (ع) اظهار داشت: امیدوارم همه ما به قدر استطاعت و توانمان از روش و منش و سیره ی مولا علی علیه السلام الگو بگیریم و آن ها را در زندگی روزمره بکار ببندیم. امروز جامعه ی ما بیش از هر زمانی به شجاعت، سخاوت، صداقت، مردانگی و جوانمردی در همه ی صحنه های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی و اقتصادی و روابط و تعاملات انسانی نیاز دارد.
دکتر طالبی در ادامه با اشاره به به دو رويداد پيش رو؛ روز معلم و روز جهانی کار و کارگر يادآور شد : پیشاپیش روز کارگر را خدمت کارگران شریف دانشکده تبریک و تهنیت عرض می کنم و قدردان زحمات و خدمات ارزشمند این عزیزان هستیم. شادابی محیط دانشکده که از وسعت زیادی هم برخوردار است و بسیاری از فعالیت های علمی دانشجویان در مزرعه مدیون تلاش این قشر زحمت کش و شریف است. بنابراین کارگران از ارکان اصلی دانشکده محسوب می شوند و در موفقیت های دانشکده شریک هستند.

از اعضاي هيات علمي برتر و كارگران تلاشگر دانشكده كشاورزي تقدير شد

رییس دانشکده کشاورزی خاطر نشان كرد: مناسبت دیگر روز معلم است که مصادف با شهادت معلم شهید مرتضی مطهری است و پیشاپیش این روز را خدمت اساتید ارجمند دانشکده تبریک عرض می کنم. بارها شنیده ایم که معلمی شغل انبیاست و پیامبر عظیم الشان اسلام فرمود " انما بعثت معلما" من معلم برانگیخته شدم و لذا معلم واقعی علاوه بر اینکه انتقال دهنده علم و دانش است، بلکه الگویی بسیار با نفوذ است و اخلاق معلم بیش از سخن و کلام او بر شاگردان اثر خواهد گذاشت. رابطه معلم و شاگرد یک رابطه ی معنوی است و بر همین اساس مولا علی علیه السلام فرمود هرکس کلمه ای به من بیاموزد مرا بنده خود ساخته است و یا در جای دیگر می فرمایند به احترام پدر و معلمت از جای برخیز هرچند فرمانروا باشی.
دکتر طالبی اظهار داشت: خوشبختانه یکی از بزرگ ترین نقاط قوت ما در دانشکده کشاورزی بهره مند بودن از معلمین دلسوز، متعهد و متخصص است که سکان هدایت دانشکده به سمت قله های پیشرفت در دست این عزیزان است و امیدواریم در سال جاری که سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است ضمن توجه لازم به آموزش و پژوهش پویا و تولید علم در راستای برنامه های راهبردی دانشگاه به مباحث کارآفرینی، اشتغال زایی، تجاری سازی علم و موثر بودن بر اقتصاد کشور اهتمام لازم داشته باشند.

از اعضاي هيات علمي برتر و كارگران تلاشگر دانشكده كشاورزي تقدير شد

وي افزود: حقیقتا ظرفیت های بخش کشاورزی در کشور ما بسیار گسترده و متنوع است و ما باید از این ظرفیت ها برای توسعه ی اقتصادی کشور استفاده کنیم و راه حل ارائه نماییم و اساتید دانشکده کشاورزی در خصوص موضوعاتی مثل بیکاری فارغ التحصیلان رشته های کشاورزی مسئولیت دارند و با وجود نهادهای دیگری مثل وزارت جهادکشاورزی، این مسئولیت از دوش ما ساقط نخواهد شد. امروز دنیا با علم اداره می شود و علم در کشور ما باید بتواند در زندگی مردم و اقتصاد کشور موثر باشد.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین دلنواز، مسئول دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشکده و دکتر مجید آقاعلیخانی، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشکده نیز طی سخنانی بصورت جداگانه این ایام را گرامی داشتند.
اجرای سرودهای انقلابی از سوي گروه سرود کارکنان دانشکده، آوازخوانی زنده ایرانی، شعرخوانی و پذیرایی از بخش های دیگر این جشن بود.
گفتنی است در این مراسم سه نفر از اعضای هیئت علمی دانشکده (دکتر قبادیان، دکتر برزگر و دکتر نجفی) که در فهرست یک درصد دانشمندان برتر جهان قرار گرفته بودند مورد تقدیر قرار گرفتند، همچنین به مناسبت گرامیداشت روز جهانی کارو کارگر، به تعداد ده نفر از کارگران تلاشگر و نمونه ی دانشکده جوایزی اهدا و با لوح تقدیری از زحمات ایشان قدردانی شد.

12 اردیبهشت 1395 / تعداد نمایش : 1337