متن کامل خبر


 
سومین کنفرانس بين‌المللی رباتيک و مکاترونيک ايران برگزار می‌شود

خلاصه خبر:

سومین کنفرانس بين المللي رباتيک و مکاترونيک توسط انجمن رباتيک ايران و انجمن مکاترونيک ايران ، 15 تا 17 مهر ماه 1394 در دانشگاه تربیت مدرس برگزار خواهد شد.

هدف از برگزاري اين کنفرانس ايجاد فضايي علمي با حضور انجمن هاي مرتبط جهت تبادل نظر ميان محققان و صاحبان صنايع و ايجاد ارتباط مستقيم ميان آنها مي باشد.
با توجه به رشد روز افزون تکنولوژي در جوامع بين الملل، نياز به پيشرفت در حوزه رباتيک و مکاترونيک جهت همگام شدن با کشورهاي در حال رشد امري ضروري است. از آنجا که ايران از جمله کشور هاي در حال توسعه در حوزه رباتيک و مکاترونيک مي باشد، اين رويداد نقطه عطفي براي مهندسان و متخصصان از سازمانهاي آکادميک و صنعتي جهت تکامل يک رويکرد جمعي در راستاي دستيابي به نيازهاي امروزي و آينده صنعت رباتيک محسوب ميشود.
از محورهاي اصلي اين کنفرانس مي توان به رباتهاي پرنده و زيرآبي، رباتهاي بيولوژيکي، رباتيک شناختي، رباتهاي همکار، رباتهاي موازي، رباتهاي کابلي، سيستمهاي کنترل، ربات هاي انساننما، سيستمهاي هوشمند و رباتيک، پايداري رباتها، سيستمهاي مکاترونيکي،شناسايي و مدلسازي، طراحي حرکت و يادگيري، مکاترونيک نوري، رباتهاي احتمالاتي، رباتهاي تغير شکل پذير، رباتيک در توانبخشي، کنترل در رباتيک، ربات هاي خدمات رسان، رباتيک از دور، رباتيک در پزشکي، بينايي و رباتيک، رباتهاي سيار، ربات هاي ميکرو و نانو وزمينه هاي پيشرفته در رباتيک و مکاترونيک هوشمند اشاره كرد.
در اين کنفرانس علاوه بر ارائه مقالات علمي، آخرين دستاوردهاي حوزه رباتيک و مکاترونيک طي نمايشگاه جانبي ارائه خواهد شد. همچنين نشست هايي در جهت استفاده از ظرفيت ها و پتانسيل شرکت هاي خصوصي جهت توسعه صنعت رباتيک مورد بحث و ارزيابي قرار خواهد گرفت.
علاقه مندان جهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانند به سايت كنفرانس به نشاني www.icrom-fa.ir مراجعه نمايند.

5 مهر 1394 / تعداد نمایش : 888