متن کامل خبر


 
كنگره آموزش عالي، مقدمه خوبي براي تعالي آموزش عالي و كنترل و اقدام مستمر است

خلاصه خبر: اولين کنگره ملی آموزش عالی ایران بيست و ششم فروردين ماه با حضور دکتر محمد فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری، دکتر محمدرضا عارف و معاونان وزیر علوم، رؤسای دانشگاه‌ها و معاونان آموزشی در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

 

اولين کنگره ملی آموزش عالی ایران بيست و ششم فروردين ماه با حضور دکتر محمد فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری، دکتر محمدرضا عارف و معاونان وزیر علوم، رؤسای دانشگاه‌ها و معاونان آموزشی در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.
دكتر احمدي رييس دانشگاه در ابتدا ضمن خير مقدم به مسئولان و میهمانان حاضر در جلسه اظهار داشت: آموزش عالي كشور در سال هاي پس از انقلاب فراز و نشيب فراواني داشته اما قطعا موفقيت هاي بسياري را كسب نموده است و آموزش عالي قبل و پس از انقلاب قابل قياس با يكديگر نيستند.
وي افزود: هدفمندي و ارتباط با سازمان هاي بهره بردار با صنعت و سازمان هاي تخصصي از بديهياتي است كه همه دانشگاهها به دنبال اين ارتباط و اتصال هستند و ان شاالله اين مطالبات به تعالي هرچه بيشتر آموزش عالي منتهي خواهد شد، ولي از آنجايي كه انسجام و طرح جامع و پيوسته اي براي ساماندهي آموزش عالي در طول سال هاي پس از انقلاب به صورت متمركز و مديريت واحد پيگيري نشده، هنوز نابساماني هاي بسياري در اين زمينه وجود دارد.
دكتر احمدي خاطر نشان كرد: در اين كنگره سه محور بين المللي شدن دانشگاهها، آمايش آموزش عالي و اقتصاد آموزش عالي از سوي متخصصين و مسئولان مورد بررسي قرار مي گيرد و اميدواريم در اين اولويت بندي بتوانيم به محورهاي مشخص و برنامه ريزي شده اي دست پيدا كنيم كه كليد حل ساير مشكلات نيز فراهم گردد.

رییس دانشگاه در کنگره آموزش عالی

رييس دانشگاه يادآور شد: اميدواريم نتايج اين كنگره به صورت بيانيه اجرايي و قابل استفاده براي سال هاي آينده درآمده و اين كنگره مقدمه خوبي براي كنترل و اقدام مستمر و پيوسته باشد و در سالهاي آتي نيز برگزاري اين كنگره با پشتيباني وزارت علوم و همه دانشگاهها تداوم پيدا كند و با يك پايش دائمي برنامه هاي پيوسته اي براي تعالي آموزش عالي ميسر شود.
وي در پايان سخنان خود از تمامي افرادي كه در برگزاري اين كنگره تلاش نموده و پشتيباني هاي ارزنده اي در اين زمينه داشته اند تشكر كرد.

28 فروردین 1395 / تعداد نمایش : 1932