متن کامل خبر


 
برگزاری مراسم دید و بازدید نوروزی در دانشکده کشاورزی

خلاصه خبر: مراسم دید و بازدید نوروزی در دانشکده کشاورزی چهاردهم فروردین ماه با حضور رئیس، معاونین، اساتید و کارکنان دانشکده برگزار شد.

مراسم دید و بازدید نوروزی در دانشکده کشاورزی چهاردهم فروردین ماه با حضور رئیس، معاونین، اساتید و کارکنان دانشکده برگزار شد.
دکتر طالبی رئیس دانشکده در این مراسم با تبریک فرا رسیدن سال جدید از تلاش های صادقانه خانواده دانشکده کشاورزی تقدیر کرد و گفت: عملکرد خانواده دانشکده کشاورزی اعم از اساتید، دانشجویان و کارمندان در سال گذشته به قدری درخشان بود که باعث شد دانشکده کشاورزی در بین دانشکده های کشاورزی کشور جایگاه دوم را در تولید علم به خود اختصاص دهد و دستیابی به چنین جایگاهی بدون تلاش هماهنگ همه اجزای دانشکده امکان پذیر نبود.
وی از کارمندان دانشکده به عنوان بسترسازان فعالیت های آموزشی، پژوهشی، دانشجویی، فرهنگی و اداری نام برد و اظهار داشت: کارمندان دانشکده نقش بسیار مهمی در تعیین موقعیت و جایگاه دانشکده دارند. اما بار اصلی فعالیت های پژوهشی بر دوش دانشجویان است که با امید به آینده، تلاش و پشتکار بسیار خوبی از خود نشان دادند.
دکتر طالبی افزود: بخش عمده ظرفیت های بخش کشاورزی تاکنون تحقق پیدا نکرده است و این وظیفه اساتید است که دانشجویان را بیش از گذشته با زمینه های کاربردی علوم کشاورزی آشنا کنند. اعتقاد داریم بخش کشاورزی می تواند به حل مشکل بیکاری و اشتغال در کشور کمک های ارزنده ای نماید. اساتید دانشکده کشاورزی در سالی که گذشت از جایگاه برجسته ای در دانشگاه، کشور و حتی جهان برخوردار بودند. نام تعدادی از اساتید جزو یک درصد دانشمندان برتر جهان قرارگرفت. همچنین تعداد قابل توجهی از آنها به مراتب بالاتر ارتقا پیدا کردند که در مقایسه با گذشته از شتاب بسیار خوبی برخوردار بود.

برگزاری مراسم دید و بازدید نوروزی در دانشکده کشاورزی

وی در خصوص برنامه های آتی دانشکده کشاورزی گفت: دو همایش ملی کشاورزی و کارآفرینی در شهریورماه سال جاری برای اولین بار در دانشکده کشاورزی برگزار خواهد شد. در اواخر سال نیز همایش مدیریت فضای سبز شهری را برگزار خواهیم کرد که با توجه به موضوع کم آبی و تغییر اقلیم از اهمیت ویژه ای برخوردار است و اکثر گروه های آموزشی می توانند توانمندی های خود را در این زمینه نشان دهند. همایش بین المللی علوم باغبانی نیز در اوایل سال 96 در دانشگاه برگزار خواهد شد که بی شک به ارتقای جایگاه دانشکده کمک خواهد کرد.
دکتر طالبی در پایان ابراز امیدواری کرد: در سال جدید فعالیت های دانش بنیان توسعه پیدا کند و شرایط برای جهش به سمت تاثیرگذاری دانشکده در مسایل اقتصادی فراهم بشود. امیدوارم با همکاری و مشارکت کلیه همکاران قدم هایی را به سمت دانشگاه نسل سوم یا دانشگاه کارآفرین برداریم. ضمن اینکه همواره باید به تولید علم و حرکت در مرزهای دانش توجه لازم را داشته باشیم. سال جدید از طرف مقام معظم رهبری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده است و ما باید با اتحاد، همدلی و همزبانی در جهت تحقق این شعار حرکت کنیم.

16 فروردین 1395 / تعداد نمایش : 1202