متن کامل خبر


 
دانشگاه تربیت مدرس دومین دانشگاه فعال کشور در تولید مقالات کنفرانس‌ها

خلاصه خبر: دانشگاه تربیت مدرس بر اساس داده های پایگاه نمایه سازی کنفرانس های کشور به عنوان دومین دانشگاه فعال ایران در تولید مقالات کنفرانس ها معرفی شد.

دانشگاه تربیت مدرس بر اساس داده های پایگاه نمایه سازی کنفرانس های کشور به عنوان دومین دانشگاه فعال ایران در تولید مقالات کنفرانس ها معرفی شد.
دانشگاه تربیت مدرس بر اساس داده های پایگاه نمایه سازی کنفرانس های کشور (سیویلیکا) به عنوان دومین دانشگاه فعال ایران در تولید مقالات کنفرانس ها معرفی شد. دانشگاه تهران و دانشگاه علم و صنعت ایران از لحاظ تعداد مقالات نمایه شده در پایگاه نمایه سازی کنفرانس های کشور در جایگاه اول و سوم قرار گرفتند.
بر این اساس دانشگاه تهران با ۱۴ هزار و ۵۶۱ مقاله، دانشگاه تربیت مدرس با هفت هزار و 895 مقاله و دانشگاه علم و صنعت ایران با هفت هزار و 880 مقاله از لحاظ تعداد مقالات نمایه شده در این پایگاه، در صدر دانشگاه‌های کشور قرار دارند.
گفتنی است پایگاه سیویلیکا به عنوان یک ناشر کامل خصوصی، مستقل و خارج از چهارچوب دانشگاهها و بدنه وزارت علوم ، از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را در نمایه سازی کنفرانس‌های کشور آغاز کرده و تاکنون در این پایگاه نزدیک به ۴۰۰ هزار عنوان مقاله از کنفرانس ها نمایه سازی شده است. از بین مقالات نمایه شده، ۱۴۸ هزار و ۷۳۰ عنوان مقاله (۵۸ درصد تولیدات علمی نمایه شده) مربوط به دانشگاه‌های دولتی، ۷۹ هزار و ۹۹ عنوان مقاله (۳۱ درصد تولیدات علمی) مربوط به واحدهای دانشگاه آزاد و 12 هزار و 267 عنوان (پنج درصد تولیدات علمی) مربوط به پژوهشگاه‌های دولتی است.

15 فروردین 1395 / تعداد نمایش : 2717