متن کامل خبر


 
دانشگاهيان در انتخابات پرشور هفتم اسفند، مشاركت و اثرگذاري بسزايي داشتند

خلاصه خبر: نشست شوراي دانشگاه هفدهم اسفندماه با حضور رييس،‌ معاونان و روساي دانشكده ها در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.

نشست شوراي دانشگاه هفدهم اسفندماه با حضور رييس،‌ معاونان و روساي دانشكده ها در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.
حجت الاسلام فلاح رفيع مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه در ادامه بحث عقلانيت غربي و نقد نظريه داروين اظهار داشت: در نقد نظريه داروين نقد زيست شناسانه آن مطرح شد و نقد ديگري كه در اين ديدگاه وارد مي شود اين است كه تكامل گرايان قائل بودند به اينكه تكامل تدريجي رخ مي دهد و اشكال اين است كه حد واسط ميان انواع در آن وجود ندارد و تكامل گرايان براي رفع اين اشكال از نظريه موازنه مقطعي كمك گرفتند. به اين معني كه تغييراتي كه در انواع رخ مي دهد تدريجي نيست و موازنه مقطعي مطرح است، اما اين نظريه نمي تواند يك توجيه قابل ملاحظه و خوبي براي رفع اشكال حد واسطه ها باشد و اين نظريه هيچ مكانيزمي را در تركيب گونه ها دنبال نمي كند و مشكل حد واسطه ها همچنان باقي است.
وي افزود: از نظر فيزيولوژي، ژنتيك و جنين شناسي هيچ ترديدي بر تكامل انواع نيست و از ديدگاه اين علوم، نظريه داروين مورد نقد قرار مي گيرد.
در ادامه دكتر احمدي رييس دانشگاه به برگزاري دو همايش مهم ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر تهران و نيز سمینار بررسی ظرفیت های همکاری مراکز ایرانی با موسسه بین المللی واکسن IVIدر دانشگاه اشاره كرد و گفت: همايش ساماندهي شهر تهران از سوي قطب جغرافياي سياسي دانشگاه برگزار شده است كه اميدواريم نتايج حاصل از اين همايش در بهبود وضعيت تهران مورد توجه قرار گيرد. همچنين با توجه به مقام علمي شاخصي كه ايران در دانش و فناوري توليد واكسن در سطح بين المللي كسب كرده است، مورد توجه موسسات بين المللي ازجمله موسسه بین المللی واکسن IVIقرار گرفته است و سميناري در راستاي افزايش همكاري هاي ميان ايران و ساير كشورها در دانشگاه برگزار شده است.

دكتر احمدي در نشست شوراي دانشگاه:

وي همچنين در بخش ديگري از سخنان خود به كسب رتبه دوم تولید علم ایران در حوزه علوم کشاورزی و قرار گرفتن 14 عضو هيات علمي دانشكده علوم پزشكي در ليست پژوهشگران برجسته و سرآمد كشور در حوزه پزشكي اشاره نمود.
وي همچنين به سفر رييس جمهور و روساي چند دانشگاه برتر سوئيس به ايران اشاره كرد و گفت: چند دانشگاه برتر سوييس در زمينه هاي مختلف علم و فناوري، پزشكي و بانكداري و اقتصاد و نيز ايجاد كرسي هاي زبان و ادبيات فارسي اعلام آمادگي كرده اند كه بايد به طور مشخص و موردي مطرح گردد و بتوانيم ارتباط قوي وخوبي را در جهت رشد روابط بين الملل و تعالي علم و فناوري دانشگاه برقرار كنيم.
وي در ادامه با اشاره به انتخابات هفتم اسفند و مشاركت خوب مردم در اين انتخابات تصريح كرد: بحمدالله اين انتخابات با سلامت و مشاركت بالاي مردم برگزار شد و چرخشي كه در نتايج انتخابات نسبت به دوره قبل وجود داشت نشان از سلامت انتخابات و مردم سالاري ديني است و دانشگاهيان نيز چه در مشاركت و چه در اثرگذاري در اين انتخابات نقش مهمي را ايفا نمودند.
وي در پايان با اشاره به انتصاب دكتر شرافت به عنوان مشاور روابط بين الملل دانشگاه ابراز اميدواري كرد: دانشكده ها و مراكز تحقيقاتي ارتباط خوبي را با دفتر همكاري هاي علمي و بين المللي و نيز شوراي بين الملل دانشگاه داشته باشند و برنامه ريزي هاي صورت گرفته در زمينه توسعه ارتباطات بين المللي دانشگاه در سال آينده بهتر از پيش صورت گيرد.

22 اسفند 1394 / تعداد نمایش : 1254