متن کامل خبر


 
مجتمع فناوری شماره 3 دانشگاه تربیت مدرس گشایش یافت

خلاصه خبر: مجتمع فناوری شماره 3 دانشگاه تربیت مدرس به همت معاونت پژوهشی و فناوری و با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی گشایش یافت.

مجتمع فناوری شماره 3 دانشگاه تربیت مدرس به همت معاونت پژوهشی و فناوری و با مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی گشایش یافت.
گشایش و تحویل این مجتمع سه شنبه هجدهم اسفند ماه در مراسمی با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، رئیس، معاون پژوهشی و جمعی از مسئولان دانشگاه برگزار شد.
این مجتمع شامل 11 واحد مستقل دفتر کاری در راستای رسالت صندوق نوآوری و شکوفایی در توسعه شرکت های دانش بنیان برآمده از فعالیت های پژوهشی دانشگاه های کشور، خریداری و به صورت اجاره به شرط تملیک به شرکت های دانش بنیان وابسته به دانشگاه تربیت مدرس تحویل شد.
دكتر محمد تقي احمدي رييس دانشگاه در اين مراسم اظهار داشت: دانشگاه تربيت مدرس دانشگاهي تحصيلات تكميلي است كه در ابتداي فعاليت خود تربيت مدرس براي دانشگاهها را برعهده داشت، اما اكنون به مرحله علم و نوآوري و فناوري در طراز بالايي رسيده و با دانشگاههاي برتر كشور در حال رقابت است.
وي افزود: راه اندازي اين مجتمع فناوري قطعا چه براي دانشگاه تربيت مدرس و چه ساير دانشگاهها اثرگذار خواهد بود و از تلاش و همكاري همه اساتيد و دانشجوياني كه در اين شركت هاي دانش بنيان همكاري مي نمايند،‌ مسئولان و معاونت پژوهشي دانشگاه و نيز مسئولان صندوق نوآوري وشكوفايي براي همكاري در افتتاح اين مجتمع تشكر و قدرداني مي نمايم.
دكتر بهزاد سلطانی رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به نحوه پرداختی شرکت های دانش بنیان به صندوق نوآوری و شکوفایی برای مستقر شدن در برج های فناوری گفت: این شرکت ها،۳۰ درصد مبلغ کل دفتر کاری را به حساب صندوق واریز می کنند و ۷۰ درصد باقیمانده را در قالب تسهيلات با نرخ دوازده درصد و دوره باز پرداخت 5 ساله می­ پردازند.
وی ادامه داد: همچنین این شرکت ها بعد از مستقر شدن در ساختمان های فناوری، اجاره ای پرداخت می کنند که این مبلغ، همان اقساط صندوق نوآوری و شکوفایی به شمار می رود و اینها بعد از ۳ الی ۴ سال، بعد از پرداخت اجاره، مالک شرکت های دانش بنیان مستقر در برج های فناوری خواهند شد

21 اسفند 1394 / تعداد نمایش : 1778