متن کامل خبر


 
تاکید صفوی بر حل مشکلات تهران با استفاده از ظرفیت ‌علمی دانشگاه تربیت مدرس

خلاصه خبر: همایش ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر تهران صبح امروز هفدهم اسفندماه با حضور پژوهشگران، محققان، استادان و صاحبنظران در سالن اجتماعات شهید مطهری برگزار شد.

همایش ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر تهران صبح امروز هفدهم اسفندماه با حضور پژوهشگران، محققان، استادان و صاحبنظران در سالن اجتماعات شهید مطهری برگزار شد.
دبیر همایش ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر تهران تاکید کرد: بخشی از مشکلات تهران متوجه دولت و حکومت است که باید برای حل این مشکلات از ظرفیت‌های علمی استفاده کرد.
سرلشکر سید یحیی صفوی با ایراد سخنانی در همایش ساماندهی فضا و اداره بهینه شهر تهران تاکید کرد: سال‌های گذشته همایش‌های بررسی انتقال پایگاه و تمرکز زدایی از تهران برگزار شد و امروز سومین همایش را تحت عنوان ساماندهی فضا و اداره بهینه شهر تهران برگزار می‌کنیم.
وی افزود: دانشگاه تربیت مدرس به عنوان یک دانشگاه رسالت خود می‌داند که علاوه بر آموزش و پژوهش از تربیت کادر علمی کشور در حل مشکلات کشور و نظام نیز و در مرحله تصمیم‌سازی ورود پیدا کند.
دبیر همایش ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر تهران گفت: بخشی از مشکلات تهران متوجه دولت و حکومت است و این دانشگاه به عنوان یک ظرفیت علمی در راستای حل مشکلات اقدام می‌کند.
دبیر همایش ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر تهران گفت: هم اکنون یکصد هزار عضو هیات علمی در دانشگاه‌های وزارت علوم و وزارت بهداشت داریم و 4.5 میلیون دانشجو در سراسر کشور تحصیل می‌کنند، لذا مسئولان می‌توانند از این ظرفیت برای حل مشکلات به صورت علمی استفاده کنند.
صفوی گفت: دراین همایش به دنبال آن هستیم که به پاسخ بعضی از پرسش‌ها برسیم که در رابطه با مسائل پیچیده و چند لایه تهران است.
وی افزود: چگونه می‌توانیم شهر بهتری داشته باشیم و امنیت خود و شهروندان را تامین کنیم؟ آیا توازن بین جمعیت، فرهنگ و فضای شهری وجود دارد؟
دبیر همایش ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر تهران خاطر نشان کرد: در فرآیند 10 ساله توسعه که از سال 95 تا 1404 شروع می‌شود وضعیت تهران به چه سمت و سویی حرکت می‌کند و تا 10 سال آینده چه مسائلی در تهران داریم؟
صفوی گفت: ما به دنبال این هستیم که برگزاری این همایش و در جمع‌بندی نهایی آن 10 سیاست را برای ادراه شهر تهران به مقامات مسوول پیشنهاد و در مرحله تصمیم‌سازی بتوانیم کمک کنیم.

17 اسفند 1394 / تعداد نمایش : 1448