متن کامل خبر


 
نشست خبری همايش ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر تهران برگزار شد

خلاصه خبر: نشست خبری همایش ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر تهران چهارم اسفند با حضور دكتر یحیی رحیم صفوی دبیر و دكتر محمدحسین پاپلی یزدی دبير علمی همایش در دانشکده علوم انسانی دانشگاه برگزار شد.

نشست خبری همایش ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر تهران چهارم اسفند با حضور دكتر یحیی رحیم صفوی دبیر و دكتر محمدحسین پاپلی یزدی دبير علمی همایش در دانشکده علوم انسانی دانشگاه برگزار شد.
سرلشکر پاسدار سید یحیی صفوی با اعلام این مطلب که همایش ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر تهران ۱۷ و ۱۸ اسفند در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود، گفت: این سومین همایشی است که تخصصا در رابطه با تهران، ساماندهی سیاسی فضا در دانشگاه تربیت مدرس تهران برگزار می شود.

نشست خبری همايش ساماندهی

وي در نشست خبری ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر تهران افزود: عقل نیز ایجاب می کند برای حل مشکلات این شهر بزرگ از توان علمی دانشجویان و اساتید و دانشگاهیان استفاده کنیم.
وی اظهار داشت : در این ارتباط دانشگاه ها به عنوان مراکز اندیشه و خرد و علم و تجربه نقش بسیار مهم و کلیدی در حل مشکلات آن دارند.
صفوی تاكيد كرد: ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر از مهمترین وظایف دولت ها است.
مشاور مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد: به همین منظور دولت ها برای رسیدن به عدالت اجتماعی و پایدار و جلب مشارکت مردم باید اقدام به ساماندهی سیاسی فضا کرده و از منابع ملی و درآمدها به درستی بهره برداری کند.
وی اظهار کرد: توزیع منابع ، جمعیت ، رفاه ، امکانات و دیگر مقوله های مربوطه به همراه یک مدیریت صحیح با استفاده بهینه از فضاهای مطلوب نقش بسزایی در ساماندهی سیاسی فضا در شهرها دارد.
سردار صفوی با تاکید بر اینکه 2 درصد مساحت و 17 درصد جمعیت کشور مربوط به تهران است، افزود: به گفته کارشناسان امر جمعیت تهران پر و لبریز شده است و برای حل مشکلات آن به یک وحدت ملی نیازمندیم.
دكتر صفوي خاطر نشان کرد: تهران به عنوان چهره سیاسی نظام است و برخی مسایل موجود در آن در شان دولت و نظام سیاسی نیست. این شهر با توجه به روند موجود در 10 سال آینده به سمت بحران در حرکت است و باید برای حل مشکلات آن چاره ای اندیشیده شود.
مشاور مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه امنیت تهران امنیت ایران است، گفت: اگر بتوانیم مسایل تهران را به درستی مدیریت و مشکلات آن را حل و فصل کنیم در واقع امنیت کشور را به خوبی حفظ کرده ایم.
سردار صفوی افزود: 60 درصد سرمایه کشور در تهران است و در این میان 52 درصد مالیات کشور نیز از تهران تامین می شود؛ ضمن اینکه تهران دارای 12 گسل زلزله است و اگر خدای ناکرده هر کدام از آن حرکت کند یک فاجعه ملی رخ خواهد داد.

نشست خبری همايش ساماندهی

در ادامه دکترمحمد حسین پاپلی یزدی دبير علمي همایش ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر تهران در خصوص اداره بهینه شهر گفت: ساماندهی تهران بدون ساماندهی کشور ممکن نیست و باید در آمایش کشور توجه بیشتری شود.
وی با بیان اینکه یک سوم آلودگی هوای تهران به دلیل بروکراسی شهر است گفت: تمرکز زدایی بروکراسی شهر تهران موجب افزایش آلودگی هوای شهر پایتخت شده است و تلاش براین است که به دستگاه های دولتی نشان دهیم که یکی از راه های رفع آلودگی هوا کاهش بروکراسی در شهر تهران است.
پاپلی یزدی در ادامه با اشاره به این که شهرداری تهران بدون پول دولتی موفق به اداره پایتخت شده است تاکید کرد: کمک دولت به شهرداری تهران کمتر از بودجه شهرداری است و دولت باید به فکر باشد.
وی در خصوص برگزاری سومین همایش ساماندهی سیاسی فضا و اداره بهینه شهر تهران گفت: با توجه به این که جمعیت تهران از 65 کشور مستقل بیشتر است این همایش جهت هماهنگی سازمان های دولتی در طرح های هم افزایی مسائل شهر تهران برگزار می شود.

5 اسفند 1394 / تعداد نمایش : 1578