متن کامل خبر


 
برگزاری کارگاه تخصصی ادبیات نمایشی با عنوان هنر دیالوگ نویسی در دانشگاه

خلاصه خبر: کارگاه تخصصی ادبیات نمایشی با عنوان "هنر دیالوگ‌نویسی برای متون نمایشی" بیست و هشتم بهمن ماه در دانشگاه برگزار می گردد.

کارگاه تخصصی ادبیات نمایشی با عنوان "هنر دیالوگ‌نویسی برای متون نمایشی" بیست و هشتم بهمن ماه در دانشگاه برگزار می گردد.
جشنواره ملی ادبی حیات در بخش جانبی فعالیت های خود را با برگزاری کارگاه های تخصصی ادبیات و ادبیات نمایشی آغاز کرده است. در این راستا نخستین کارگاه تخصصی ادبیات نمایشی با عنوان "هنر دیالوگ‌نویسی برای متون نمایشی" روز چهارشنبه بیست و هشتم بهمن ماه به مدرسی دکتر حبیب اله لزگی دانشیار دانشکده هنر و معماری دانشگاه از ساعت 13 تا 16 در سالن اجتماعات مدیریت فرهنگی و اجتماعی برگزرا می شود.
این کارگاه ۱ روزه مقدمه‌ای برای آشنایی هنرآموزان و نمایشنامه‌نویسان جوان با هنر دیالوگ‌نویسی متون نمایشی است. همچنین علاقمندان را به فهم و درک جایگاه دیالوگ‌نویسی رهنمون خواهد کردد.
گفتنی است دکتر حبیب‌الله‎ لزگی، دارای درجه دکتری در رشته هنرهای نمایشی از دانشگاه لیدز انگلستان است. وی نویسنده داستان، منتقد، تحلیل‎گر و محقق بیش از بیست مقاله علمی-پژوهشی و مترجم بیش از ۳۵ کتاب برای کودکان و نوجوانان می باشد.
علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات کارگاه ها و اخبار جشنواره به وب سایت جشنواره حیات به نشاني www.hayatfestival.ir مراجعه نمایند.

28 بهمن 1394 / تعداد نمایش : 1401