متن کامل خبر


 
گزارشي از روند به روز رسانی پورتال دانشگاه ارائه شد

خلاصه خبر: شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات ، بيست و هشتم دي ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.

شورای فناوری اطلاعات و ارتباطات ، بيست و هشتم دي ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد.
در ابتداي اين نشست دکتر روانشاد مدير مركز رايانه و اطلاع رساني دانشگاه به ارائه گزارش اجمالی در خصوص خرید سرورهای دانشگاه پرداخت.
دکتر روانشاد همچنین گزارشی از فعالیتهای صورت گرفته در یک ماه اخیر در رابطه با به روز رسانی پورتال دانشگاه ارائه نمود و بازبینی مجدد سایت 9 دانشکده و اصلاح متون و بروزرسانی اطلاعات، ایجاد بانک اطلاعاتی هیئت رئیسه و مدیران گروه‌های آموزشی، راه‌اندازی آزمایشی پایگاه خبری با قابلیتهای تجمیع کلیه اخبار دانشگاه در پایگاه خبری ،جلوگیری از درج اخبار مشابه ، ایجاد مکانیزم مدیریت تمامی اخبار برای مدیر پایگاه و امکان گروه‌بندی اخبار تا چند سطح مختلف را از جمله اين فعاليت ها عنوان كرد.
وي افزود: ایجاد بانک اطلاعاتی دانشجویان ، ایجاد بانک اطلاعاتی دانش‌آموختگان، ایجاد بانک اطلاعاتی کارکنان دانشگاه، ایجاد قالبهای سایت لاتین و فعال سازی درگاه بانک تجارت تحت پورتال و سیستم جامع خدمات پرداخت از جمله فعالیتهای در دست اجرا در اين زمينه مي باشد.
پس از بحث و تبادل نظر بین اعضاء و تأکید ریاست دانشگاه بر عملیاتی نمودن صفحات لاتین پورتال مقرر گردید مرکز رایانه و اطلاع رسانی اطلاعات فارسی را در اختیار مدیریت روابط عمومی قرارداده تا از سوي آن مدیریت ترجمه گردد.
دکتر روانشاد ارتقاء پهنای باند دانشگاه را از 250Mbps به 400Mbps از مرکز تحقیقات فیزیک نظری اعلام كرد.
رييس دانشگاه بحث خرید مستقیم پهنای باند اینترنت از شرکت زیر ساخت را مطرح و پس از بحث و تبادل نظر در این رابطه مقرر شد شرایط تهیه و دریافت خدمات اینترنت از شرکت فوق توسط مرکز رایانه و اطلاع رسانی در جلسه آینده ارائه گردد.
راه‌اندازی فایروال دوم در شبکه دانشگاه و بیان مزایای نصب فایروال به لحاظ امنیتی در شبکه دانشگاه گزارش بعدی مطرح شده از سوي دکتر روانشاد بود که مورد بحث و تبادل نظر بین اعضاء قرار گرفت.
پس از بحث و گفتگو مقرر گردید مرکز رایانه و اطلاع رسانی گزارشی از اصلاح ارسال اسپم‌ها و ویروس هاپس از نصب فایروال دوم در جلسه آینده ارائه نمایند.
بحث ضرورت استفاده از ایمیل دانشگاه در مکاتبات علمی توسط دانشجویان از موارد دیگری بود که مورد گفتگو بین اعضاء قرار گرفت و در این رابطه مقرر گردید شرایط و سیاست‌های استفاده از ایمیل از سوي دانشجویان تهیه و بصورت سالیانه اطلاع‌رسانی گردد.
جایگزینی دامنه Modares به Tmu موضوع بعدی بود که مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و ضمن بیان نقطه نظرهای اعضاء جلسه، مقرر شد تغییری در دامنه دانشگاه حاصل نگردد و دامنه دانشگاه Modares باقی بماند.

26 بهمن 1394 / تعداد نمایش : 1262