متن کامل خبر


 
گسترش تعاملات علمی بین المللی مابین دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه های کشور چین

خلاصه خبر: در راستای ارتقای فعالیت های بین المللی دانشگاه به عنوان هدفی راهبردی، دانشگاه تربیت مدرس سند همکاری با تعدادی از دانشگاه های کشور چین منعقد نموده است.

در راستای ارتقای فعالیت های بین المللی دانشگاه به عنوان هدفی راهبردی، دانشگاه تربیت مدرس سند همکاری با تعدادی از دانشگاه های کشور چین منعقد نموده است.
دانشگاه پترولیوم چین، دانشگاه شیامن، دانشگاه علوم زمین (ووهان) از جمله دانشگاه هایی هستند که دانشگاه تربیت مدرس دارای تفاهم نامه همکاری علمی بین المللی با آنها در سطح روسای دانشگاه است. همچنین دانشکده مهندسی عمران و محیط زیست این دانشگاه با دانشکده مربوطه در دانشگاه گوانجو، تفاهم نامه همکاری منعقد نموده است.
از جمله مواردی که در اسناد همکاری مابین طرفین برای تعاملات متقابل وجود دارد،عبارتند از تبادل استاد و دانشجو در قالب گذراندن دوره فرصت مطالعاتی، برگزاری کارگاه علمی مشترک، فراهم نمودن فرصت ها جهت شرکت اعضای هیات علمی و محققان طرفین در کنفرانس ها و سمپوزیوم هایی که هرکدام از طرفین برگزار می نمایند.
از طرفی، دانشگاه پترولیوم چین در راستای عملیاتی نمودن تفاهم نامه منعقد شده با دانشگاه تربیت مدرس، 5 بورس پژوهشی کامل را به دانشجویان این دانشگاه در حوزه های مهندسی مواد، زمین شناسی، مهندسی شیمی، و مهندسی عمران و محیط زیست پیشنهاد نموده است. علاقمندان جهت استفاده از بورس های یادشده می بایست ضمن گذراندن فرایند درون دانشگاهی دوره فرصت مطالعاتی، به دفتر همکاریهای علمی بین المللی معرفی گردند.

25 بهمن 1394 / تعداد نمایش : 1106