متن کامل خبر


 
جشن پیروزی‌های غرورآفرین ارتش سوریه، حزب الله و نیروهای متحد

خلاصه خبر: به مناسبت سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و پیروزی‌های غرورآفرین و دشمن شكن ارتش سوریه، حزب الله و نیروهای متحد و شكست حصر نبل و الزهرا ، مراسم جشني بيست ويكم بهمن ماه با حضور دانشجويان سوري و جمعي از خانواده هاي معظم شهداي مدافع حرم در سالن اجتماعات استاد مطهري برگزار شد.

 

به مناسبت سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و پیروزی‌های غرورآفرین و دشمن شكن ارتش سوریه، حزب الله و نیروهای متحد و شكست حصر نبل و الزهرا ، مراسم جشني بيست ويكم بهمن ماه با حضور دانشجويان سوري و جمعي از خانواده هاي معظم شهداي مدافع حرم در سالن اجتماعات استاد مطهري برگزار شد.
در ابتداي اين مراسم دكتر محمد تقي احمدي رييس دانشگاه در سخناني ضمن تبريك سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و پيروزي هاي غرور آفرين در كشور سوريه اظهار داشت: پيروزي هايي كه دركشور سوريه و در جبهه جنگ بر عليه جهان خواران، ارتجاعيون و تكفيريان صورت مي گيرد، جشن همه مسلمانان را تكميل مي كند و قلب همه آزادگان عالم را شاد مي سازد.
وي افزود: پيام انقلاب اسلامي پيام آزادي و نهضت الهي در همه كشورها و ملل جهان بوده است و اين پيام به قلب ها نفوذ كرده و بحمدولله در شرايط فعلي خورشيد انقلاب اسلامي به عنوان راهي نجات بخش براي رهايي ملت هاي ستمديده بيش از پيش درخشان است.
دكتر احمدي يادآور شد: در جنگ ناجوانمردانه سوريه، به نام اسلام و با انحراف از كمترين اصول اسلامي و انساني، فجايع بزرگي رقم خورده است .كشوري كه ناجوانمردانه اسير توطئه جهان خواران بود و از ديرباز در طول تاريخ ميدان نزاع تمدن ها بوده است و در سال هاي اخير سوريه به نحو چشمگيري از شرق و غرب و شمال و جنوب مورد تجاوز قرار گرفته است.
وي تصريح كرد: سوريه ملتي است كه ميراث بزرگ بشري را در بستر كشور خود پرورش داده است و اميدواريم پشتيباني ملت اسلامي از سوريه بيش از پيش افزايش يابد و با بينش عميق رهبر انقلاب، اين پشتيباني از سوي ملت ايران به سوريه صورت گرفته است و اين توطئه ها كه با هدف تحقير اسلام در سوريه رقم خورد، هم اكنون به افتخارات و اقتدار بسيار برجسته و چشمگير ملل اسلامي تبديل شده است.

جشن پیروزی‌های غرورآفرین ارتش سوریه، حزب الله و نیروهای متحد

رييس دانشگاه خطاب به دانشجويان سوري شاغل به تحصيل در ايران گفت: از شما دانشجويان سوري كه میهمان كشور ايران هستيد و تحصيل مي كنيد تقاضا دارم كه با وجود همه اين سختي ها به تعميق دانش و خودسازي بپردازيد تا روزي كه سوريه به عنوان كشور يكپارچه و آماده پيشرفت با انسجام قوي به طور كامل رهايي پيدا كند و در آن زمان شما بايد سازندگي و آباداني را در كشور خود داشته باشيد. شما بايد با آرامش و تمركز دوره تحصيلي خود را در ايران به صورت جدي پشت سر بگذاريد و خود را آماده تلاشي سخت در آينده كشورتان كنيد.
رييس دانشگاه همچنين حضور چهار خانواده شهداي مدافع حرم كه در مراسم حضور داشتند را نيز گرامي داشت و گفت: اين خانواده گرانقدر جوانان خود را براي دفاع از ناموس و آبرو و بزرگي ملت اسلامي به ميدان فرستادند تا از حرمت حرم هاي اولياي الهي پاسداري كنند كه كار بسيار ارزشمندي است.
در ادامه دكتر باقري معاون امور بين الملل بعثه مقام معظم رهبري و سفير سابق ايران در سوريه اظهار داشت: پيروزي انقلاب اسلامي دستاوردهاي بسياري داشته كه مهمترين آن، استقلال كشور است و انقلاب ما در ميان ساير انقلاب هاي دنيا مثال زدني است و قدرت هاي به اصطلاح برتر جهاني در پيش بيني نهضت اسلامي ايران و ديدگاههاي حضرت امام براي رهبري امت عاجر ماندند.
معاون سابق كشورهاي عرب و خاورميانه وزارت امور خارجه با اشاره به توطئه هاي آمريكا در ايران تصريح كرد: آمريكا در طول تاريخ عليه ايران توطئه كرده است و امروز نيز اين روند ادامه دارد و برخي از حكام بي خرد كشورهاي منطقه نيز امروز به بهانه اينكه مي بايست خلافت اسلامي را مجددا احيا كنيم از داعش حمايت مي كنند و از طريق سوريه مي خواهند به اسلام و شيعيان ضربه بزنند و قدرت اسراييل را در منطقه افزايش دهند.
وي خاطر نشان كرد: ما در هر جاي دنيا موظفيم از اهل بيت و آثار آنها دفاع كنيم و مرزهاي جغرافيايي براي ما معنا ندارد و شهيد ما در سوريه همانند شهيد ما در هويزه و اهواز و خوزستان است.
گفتني است اين مراسم به همت بسيج اساتيد دانشگاه،‌ دانشجويان غير ايراني اتباع سوريه در دانشگاه و حجت الاسلام ميرلوحي عضو هيات امناي دانشگاه امام صادق برگزار شد.

24 بهمن 1394 / تعداد نمایش : 1271