متن کامل خبر


 
جایزه سی و سومین دوره کتاب سال در دستان اعضاء هیأت علمی دانشگاه

خلاصه خبر: کتاب خاورشناسان و ابن‌عباس و کتاب استالین به قلم دو تن از اعضاء هیأت علمی دانشکده علوم انسانی به عنوان برگزیدگان سی و سومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران معرفی شدند.

کتاب خاورشناسان و ابن‌عباس و کتاب استالین به قلم دو تن از اعضاء هیأت علمی دانشکده علوم انسانی به عنوان برگزیدگان سی و سومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران معرفی شدند.

در پایان مراسم جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران که روز دوشنبه نوزدهم بهمن ماه جاری با حضور رئیس جمهور در تالار وحدت برگزار شد، از دکتر نصرت نیل ساز برای تألیف کتاب خاورشناسان و ابن‌عباس در بخش علوم قرآنی و از دکتر آبتین گلکار برای ترجمه کتاب استالین در بخش ترجمه به عنوان برگزیدگان سی و سومین دوره جایزه کتاب سال تقدیر شد.
گفتنی است کتاب خاورشناسان و ابن‌عباس؛ تحلیل انتقادی دیدگاه‌¬های خاورشناسان درباره آثار تفسیری منسوب به ابن‌عباس است که در 366 صفحه به قلم دکتر نصرت نیل ساز استادیار گروه علوم قرآن و حدیث دانشکده علوم انسانی به رشته تحریر درآمد.
دکتر آبتین گلکار استادیار گروه زبان روسی دانشگاه نیز کتاب استالین تألیف ادوارد رادزینسکی را در 680 صفحه برای علاقمندان تاریخ ترجمه کرد.

20 بهمن 1394 / تعداد نمایش : 1617