متن کامل خبر


 
طرح ايجاد معاونت امور بین الملل دانشگاه بررسي شد

خلاصه خبر: در نشست شوراي همكاري هاي علمي و بين المللي كه پنجم بهمن ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد، طرح ویرایش شده "معاونت امور بین¬الملل دانشگاه تربیت مدرس"، مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

در نشست شوراي همكاري هاي علمي و بين المللي كه پنجم بهمن ماه در سالن شوراي دانشگاه برگزار شد، طرح ویرایش شده معاونت امور بین الملل دانشگاه تربیت مدرس ، مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
در ابتدای این نشست، دکتر خاجی مدير دفتر همكاري هاي علمي و بين المللي دانشگاه، در خصوص طرح ویرایش شده معاونت امور بین الملل دانشگاه تربیت مدرس ، اظهار داشت: طرح پیشنهادی دارای شورای مشاوران بین الملل و مدیریت همکاری های علمی بین المللی و مدیریت امور پشتیبانی و کنسولی است.
در ادامه، اعضای شورا، در خصوص طرح ارائه شده نظراتی را بیان داشتند. انجام اصلاحات نگارشی در متن ارائه شده نیز از سوي اعضای شورا مطرح گردید.
در نهایت، مقرر شد، اصلاحات ارائه شده، از سوي مدير دفتر همكاري هاي علمي و بين المللي دانشگاه اعمال و نسخه نهایی به هریک از اعضای شورا جهت اظهار نظر داده شود. در مرحله بعد، طرح پیشنهادی به معاونت پشتیبانی و امور انسانی، جهت بررسی ارائه گردد.
دکتر خاجی، در ادامه به بررسي نسخه ویرایش شده شیوه نامه پیشنهادی پذیرش دانشجویان بین¬المللی متقاضی تحصیل در دوره¬های کارشناسی ارشد در دانشگاه تربیت مدرس پرداخت و پس از بحث و بررسي اعضاي شورا و اعمال ویرایش و اصلاحات مورد نظر،‌ مقرر شد مدير دفتر همكاري هاي علمي و بين المللي دانشگاه با روسای دانشکده هایی که گروه های آموزشی آنها (در مرحله اول) برای برگزاری دوره های تحصیلی کارشناسی ارشد به صورت بین المللی در نظر گرفته شده اند، رايزني نمايد و مشورت هاي لازم با دكتر جلالي معاون آموزشي دانشگاه در اين خصوص صورت گيرد.
مدير دفتر همكاري هاي علمي و بين المللي دانشگاه در ادامه ارائه گزارشی از کنفرانس های عمومی و سایر رویدادهای علمی مربوط به اتحادیه بین المللی دانشگاه ها (IAU) را ارائه كرد.
همچنين انعقاد تفاهم نامه با کالج مطالعات جهان (وابسته به بنیاد خانه علوم انسان در وزارت آموزش عالی فرانسه)، در اين نشست بررسي شد و پس از معرفی کالج مزبور از سوي دکتر سیروس احمدی عضو هیات علمی گروه جغرافیای سیاسی از دانشکده علوم انسانی ، دکتر خاجی نظر مساعد خود را جهت انعقاد تفاهم نامه اعلام نمود.
در پایان، رييس دانشگاه، استعلام در خصوص کالج فوق از وزارت امور خارجه را به دکتر خاجی محول نموده و سطح انعقاد تفاهم نامه از جانب طرف ایرانی را رئیس دانشکده علوم انسانی تعیین کرد.

18 بهمن 1394 / تعداد نمایش : 1267