متن کامل خبر


 
توصیه کار آفرین نمونه کشور به دانش آموختگان برای تاسیس شرکت های دانش بنیان

خلاصه خبر: مراسم جشن دانش آموختگان دانشگاه پانزدهم بهمن ماه با حضور اعضای هیات رییسه، اعضای هیات علمی و دانش آموختگان در مجموعه ورزشی دانشگاه برگزار شد.

مراسم جشن دانش آموختگان دانشگاه پانزدهم بهمن ماه با حضور اعضای هیات رییسه، اعضای هیات علمی و دانش آموختگان در مجموعه ورزشی دانشگاه برگزار شد.
در این مراسم دکتر فریدون مهبودی کارآفرین نمونه کشورمان به عنوان سخنران ویژه با موضوع کار و توسعه‌ یافتگی کشور با تفکر کار گروهی و مشورت سخنرانی کرد.
وی در ابتدا با تشریح یافتن راه های کارآفرینی گفت: من در سال 73 با تاسیس یک شرکت با شش نفر از دانشجویان دکتری کار خود را شروع کردم و هم اکنون در این شرکت بالغ بر 480 فارغ ‌التحصیل ارشد و دکتری مشغول کار و توسعه‌ علم هستند براساس تحلیل شخصی من کشور ما در مرحله گذر بوده که کار توسعه‌ یافتگی کشور با تفکر کار گروهی و مشورت محقق می ‌شود.
این کارآفرین افزود: با توجه به شرایط مکانی و زمانی کشورمان زیرساخت ‌های لازم برای یک جهش علمی بالا وجود دارد و دانشگاه ‌های کشور باید با سرعت فراوان از حالت پژوهش محور به فناوری تغییر نگرش داده تا از کشورهای پیشرفته دنیا از نظر علم و تکنولوژی عقب نمانیم.
مهبودی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: من اگر امسال فارغ ‌التحصیل دانشگاه تربیت مدرس می ‌شدم به جای کار در هیئت علمی سراغ تاسیس شرکت ‌های دانش ‌بنیان رفته زیرا کشور ما از پتانسیل بالایی در این زمینه برخوردار است تعداد مقالات کشور ما در سال 76، هشت عدد بوده ولی امسال این رقم بالغ بر 40 مقاله در زمینه شرکت ‌های دانش ‌بنیان است و این یعنی رشد علمی فراوان کشورمان و من این مسئله را یک معجزه می‌ دانم.
گفتنی است دکتر مهبودی به عنوان رییس شبکه بیوتکنولوژی پزشکی کشور، تاکنون موفق به تولید 14 نوع داروی نوترکیب برای درمان بیماران سرطانی و خاص در کشور شده است که تولید دارویی برای درمان بیماران مبتلا به MS به سرپرستی او توانسته امید به بهبود و نجات را در دل بیماران زنده را نگه دارد. وی هم اکنون مدیرعامل یک شرکت بزرگ داروسازی و یک کارآفرین نمونه است.

17 بهمن 1394 / تعداد نمایش : 1726