متن کامل خبر


 
انتصاب دکتر شعیری در شورای علمی مرکز تحقیقات زبان و ادبیات فارسی

خلاصه خبر: دکتر حمیدرضا شعیری از سوی رئیس دانشگاه، به عنوان عضو شورای علمی مرکز تحقیقات زبان و ادبیات فارسی دانشگاه منصوب شد.

دکتر حمیدرضا شعیری از سوی رئیس دانشگاه، به عنوان عضو شورای علمی مرکز تحقیقات زبان و ادبیات فارسی دانشگاه منصوب شد.
در این حکم كه به امضاي دكتر محمد تقی احمدي رسيده، آمده است: "بنا به پیشنهاد رئیس مرکز تحقیقات زبان و ادبیات فارسی و به استناد ماده 8 اساسنامه آن مرکز و به موجب این ابلاغ به عنوان عضو شورای علمی مرکز مذکور منصوب مي شويد.
اميد است با اتکال به خداوند متعال و بر اساس برنامه راهبردي و در جهت توسعه و ارتقای کیفیت پژوهشی مرکز و انجام وظایف تعیین شده موفق و مؤيد باشيد."
گفتنی است دکتر حمیدرضا شعیری مدرک کارشناسی زبان و ادبیات فرانسه خود را از دانشگاه شهید بهشتی و مدارک کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی خود را از دانشگاه لیموژ فرانسه اخذ نمود. وی از سال 75 به عنوان عضو هیأت علمی در دانشکده علوم انسانی مشغول تدریس می باشد. وی تاکنون 4 کتاب، 17 مقاله داخلی و 10 مقاله بین المللی به چاپ رسانده و بیش از بیست مقاله در کنفرانس های داخلی و خارجی ارائه نموده است.
وی يكي از نظريه پردازان حوزه نشانه- معناشناسي است كه تا كنون به طرح نظريه هاي جديد گفته پردازي ديداري, روايت تنشي, اتيك در آموزش زبان, نشانه-معناشناسي گفتماني و بيناژانريت دررابطه با نشانه- معناشناسي فرهنگ پرداخته است. نقد گفتمان ادبي و تحليل آثار هنري مانند نقاشي, خوشنويسي, سينما, تاتر, كاريكاتور, عكس و مجسمه و كارگرداني نمايش به زبان اصلي از دیگر فعاليتهاي دکتر شعيري می باشد.

4 بهمن 1394 / تعداد نمایش : 1462